1. YAZARLAR

  2. Hanifi Surun

  3. “Geldikleri gibi gidecekler!”
Hanifi Surun

Hanifi Surun

Yazarın Tüm Yazıları >

“Geldikleri gibi gidecekler!”

A+A-

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu dün İstanbul Havalimanı önünde dün yaptığı basın açıklamasını bu sözlerle bitirdi.

 

CHP’li Canan Kaftancıoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk, Milli Kurtuluş Mücadelesi'ni başlattığı günlerde, Gençliğe Hitabesinde ne demişti? 'İktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet hatta hıyanet içinde bulunabilirler...' Bugün olduğu gibi, biz de buradan diyoruz ki, asla umutsuz olmayacağız. Geldikleri gibi gidecekler! Geldikleri gibi gidecekler! Geldikleri gibi gidecekler!”

 

Usta gazeteci Murat Yetkin’in dediği gibi 2023 seçim yarışının asıl sahnesinin İstanbul olacak.

 

İstanbul’da iktidar durumunda olan CHP’nin hem Canan Kaftancıoğlu gibi bir il başkanı hem de Ekrem İmamoğlu gibi bir belediye başkanı olması nedeniyle 2023 seçiminde başarılı olacağı kesin gibi.

 

İstanbul’u alan Türkiye’yi alır diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözü bana Gebze’yi alan Kocaeli’ni alır sözünü hatırlatıyor.

 

CHP eğer Kocaeli’de iktidar olmak istiyorsa bence Gebze dediğimiz Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda başarılı olmak zorunda.

 

Bu dört ilçede de Ak Parti çok güçlü ve adeta oy deposu gibi.

 

CHP’nin bu dört ilçedeki ilçe başkanları ellerinden gelen gayret ve çabayı gösteriyorlar.

 

Ancak ilçe başkanlarının gösterdiklerini çaba ve gayretler yetersiz kalıyor.

 

CHP Kocaeli İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı’nın bu dört ilçe için özel ve ayrı bir çalışma yapması gerekir.

 

CHP’nin Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçe başkanlarının yerinde olsam Özgür Harun Yıldızlı’dan dört ilçeyle ilgili olarak farklı bir çalışma yapmasını için baskı yaparım.

 

Aksi halde CHP’nin bu dört ilçede seçimi kazanamaması demek Kocaeli’de iktidar olamaması demektir.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da dediği gibi ‘Geldikleri gibi gitmeleri’ için Kocaeli’de bu dört ilçenin kazanılması gerekiyor.

 

Son olarak dün CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun İstanbul Havalimanı ile ilgili yaptığı basın açıklamasının benzerinin Gebze Millet Bahçesi için de yapılmasını dilerdim.

 

Gebze’nin tek kalan yeşil alanına bir yapı yapılmaması için CHP başta olmak üzere tüm kamuoyunun duyarlı olmasını bekliyorum.

 

 

Bu yazı toplam 640 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar