Mehmet Faruk Habiboğlu

Mehmet Faruk Habiboğlu

MEMLEKETİN HALİ

Son dönemler tarihte olmadığı kadar kötü bir ortamdayız. Her yönden, sosyal, ekonomik, maddi, manevi her yönden çok kötü. Sorunlar, dertler, sıkıntılar, fenalıklar had düzeyde.

Tarihin en büyük ekonomik krizi sürüyor ve bitmek bilmiyor. Piyasaları, fiyatları kimse kontrol altına alamıyor. Yoksulluk katlanarak artıyor. Zaten doğru dürüst bir şey üretemeyen ülke dışarıya daha da bağımlı olmaya devam ediyor. Paramız pul olmuş.

Öte yandan sermaye ve zengin kesim servetini katmer katmer artırıyor. Rant getirisi en yüksek kazanç alanı olmuş.

Beride hukuk sadece kanun kitaplarında ve şekilde. Yandaşlık hukuka hakim, adalet iktidar sahiplerinin keyfine keder. Sistem zaptı rapt düzeni.

Ülkede eğitim ve teknoloji batmış, bitmiş. Sözde üniversiteler artarken bilim ve teknik dev adımlarla geriliyor. Ne bilim özgürlüğü ne akademik bağımsızlık. Hiçbiri yok.

Ahlak, maneviyat, din, gelenek, töre artık sadece adı var kendi yok. Bizi biz yapan o eski hasletler bitmiş artık. Vefa bir lise adı, dostluk, akrabalık hatta komşuluk bile bayramdan bayrama.

Özgürlükler, haklar sadece lafta. Güdümlü medya, maaşlı propaganda ekipleri, onuru maaşı kadar olan yandaş medyatik adamlarla yandaşlara cennet muhaliflere cehennem edilmiş bir memleket.

Yalan, talan, yandaşlık, yalakalık her yerde. Pervasızca ötekileştirilen toplum kesimleri tarihte olmadığı kadar dışlanmış. İktidar sahipleri memleketin sahibi ağababası ve yandaş olmayanlarsa marabası.

Ve daha saymaya değil bu sayfa ciltlerle kitaplar yetmeyecek bir dolu kötülük, bir yığın sorunlar ile bu hale düşürenler.

Memleketin hali ahvali böyle...

Bu yazı toplam 4015 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar