SEDAŞ temizlemek için “memleketini” seçti

SEDAŞ temizlemek için “memleketini” seçti

Birleşmiş Milletler Global Compact üyesi Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), “Temiz çevre hayattır” mottolu etkinlikte temizlemek için şirket merkezinin yer aldığı Sakarya’da, Gölbaşı Piknik Alanı’nı tercih etti

Dünyanın en büyük sürdürülebilirlik inisiyatifi Birleşmiş Milletler Global Compact üyesi Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), çevresel temizliğin önemine dikkat çekmek için “Temiz çevre hayattır” mottosuyla bu sene de sahadaydı. “Temiz çevre hayattır” mottolu etkinlikte temizlemek için şirket merkezinin yer aldığı Sakarya’da, Gölbaşı Piknik Alanı’nı tercih etti

“Çocukların geleceği için çevreyi temiz tutmak, ülkemizi ve dünyamızı sevmek ve bizimle aynı dünyayı paylaşan canlılar konusunda duyarlılık göstermek için Dünya Temizlik Günü’nde farkındalık yaratmayı” hedefleyen SEDAŞ’lılar, Sakarya’nın Arifiye ilçesinde Arifiye Gölbaşı Piknik alanında bir araya gelerek çevre için temizlik yaptılar.

MINTIKA TEMİZLİĞİ

Piknik alanında buluşan katılımcılar, açık havada hijyen koşullarına uygun şekilde göl kenarına ve ağaçlık alanların arasına atılmış çöp ve plastik maddeleri topladı. SEDAŞ çalışanları ve ailelerinden oluşan çevre gönüllüleri, etkinlik boyunca bölgeyi yüzlerce kilo çöp ve atıktan kurtardı. Halka açık çevre temizliğine vatandaşlar da eşlik ederek, çevresel farkındalık konusunda sahaya inen SEDAŞ gönüllülerine teşekkür ettiler.

SEDAŞ’lı aileler tarafından; “Temiz Çevre Temiz Hayat Demektir”, “İzmarit Deyip Geçme”, “Ben Yere Çöp Atmıyorum”, “Temiz Bir Çevre İçin Elele” ve “Çevreyi Hor Gören Geleceği Zor Görür” gibi pankartlarla çevre temizliğine dikkat çeken mesajlar verildi.

ERDAL KARAÇOBAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler