Kandıra’ya kesintisiz ulaşım  için Zübeyde Hanım uzuyor

Kandıra’ya kesintisiz ulaşım için Zübeyde Hanım uzuyor

Büyükşehir özellikle yaz aylarında trafiğin yer yer kitlendiği Kandıra yollarında kesintisiz ulaşım için Zübeyde Hanım Caddesi’ni uzatıp Altıncıoğlu Caddesi’ne bağlayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen, Kandıra yolundaki trafik akışını kesintisiz hale getirmesi için planlanan Yeşilova-Solaklar Köprülü Kavşağı Projesi kapsamında kavşak kolu donatı imalatı, toprakarme topuk betonu imalatı, toprakarme panel, şerit ve dolgu imalatı çalışmaları yapılıyor. Köprü temel ve dayanma yapıları için toplamda 4 bin 350 metrelik alanda 26 ile 30 metre derinlikte 155 adet fore kazık imalatı yapıldı.

ZEMİN İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI

Proje kapsamında D-605 İzmit-Kandıra yolu üzerinde iki adet ve TEM Otoyol kenarına yapılacak olan Kuzey Yan Yol için üç adet olmak üzere toplamda beş adet prefabrike öngerme kirişli köprüsü inşa edilecek. Proje içerisinde yer alan altı adet kutu menfez, 13 adet toprakarme duvar, 148 metre istinat duvarı, 50 metre betonarme duvar inşa edilecek. Zemin iyileştirme çalışmaları kapsamında 78 bin metre dsm(deep soil mixing) kolon imalatı tamamlandı.

ÜÇ KÖPRÜ YAPILACAK

Doğu-Batı Yeşilova, TEM Otoban kenarı Kuzey Yan yol ve D-605 İzmit Kandıra yolu olmak üzere yaklaşık 6,5 kilometre Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) sıcak kaplama yol ve drenaj imalatları, tretuvar ve aydınlatma imalatları yapılacak. Tamamlandığında kent içi ulaşıma nefes aldıracak proje kapsamında Zübeyde Hanım Caddesi uzatılarak alternatif yol haline getirilecek. Otoban kuzeyine yapılacak yeni yol ile Zübeyde Hanım Caddesi, Altıncıoğlu Caddesi’ne bağlanacak. Yeni yolda üç adet köprü yapılacak. İki şerit ve 12 metre genişliğinde olacak yeni yol, Yeşilova Mahallesi’ni Karadenizliler Mahallesi’ne bağlayacak. Karadenizliler Mahallesi’ne yapılacak dönel kavşakla da trafik akıcı hale gelecek.

TURHAN ÇÖPOĞLU

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler