Türk yazılımcılar, KOBİ’lerin “üstadınını” geliştirdi

Türk yazılımcılar, KOBİ’lerin “üstadınını” geliştirdi

Yapay zeka çağında bulut tabanlı kurumsal kaynak planlama sistemlerinin (ERP) başını çektiği dijital dönüşüm, küçük ve orta ölçekli işletmeler için de bir iş zorunluluğuna dönüştü. Yerli şirket, KOBİ’lerin dijital dönüşüm sürecinden önce güçlü , zayıf ve riskli yönlerini yaklaşık 20 dakikada öğrenebilecekleri, yapay zeka destekli risk analizi yazılımı geliştirdi.

Ekonomik, jeopolitik, toplumsal ve çevresel belirsizliklerle şekillenen küresel paradigma, ülkemizde istihdamın %70,6'sını sağlayan küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ) derinden etkiledi. Beklenmedik olayların oluşturduğu riskleri yönetmenin yolu etkin bir dijital dönüşüm stratejisi benimsemekten geçse de, KOBİ’lerin iş modellerini 21. yüzyılın gereksinimlerine hazırlamasına engel olan durumlar ortadan kalkmadı. “Önce iyileştirme, sonra dijitalleşme” mottosuyla KOBİ’ler için kolları sıvayan yerli teknoloji ve danışmanlık şirketi SMC, kurumsallaşmak isteyen KOBİ’lerin risk ve fırsatlarla, güçlü ve zayıf yönlerini yaklaşık 20 dakika içinde keşfedebilmelerini sağlayan yapay zeka (YZ) destekli Üstat9 adlı bir ürün geliştirdi.

ÜSTAT9 YAPAY ZEKA

KOBİ’ler için dijitalleşmenin bir gizem olarak kaldığını ya da başarısız olunduğunu belirten SMC Stratejik Yönetim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Lida Yanık, “KOBİ'lere yönelik çok sayıda ERP sistemleri, iş yönetim yazılımları var. Dijital kurumsal kaynak yönetimi çözümlerinin bir gereklilik olduğu fark edilse bile, yola nasıl çıkılacağı bilinemiyor. Tam da bu noktada şirketler için süreç analizi devreye giriyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin departman bazındaki riskleri kurumsallaşma yolculuklarının ilk adımında keşfetmelerine olanak tanıyan Üstat9, yapay zekanın gücüyle iş süreçlerinde riskleri belirleyip bu risklere sunduğu öneriler ile de aşılmasını kolaylaştırıyor. KOBİ’ler bu sayede organizasyonel gelişme sonrası dijitalleşirken zamanlarını daha etkin, verilerini de eksiksiz ve sürekli yönetebiliyor” diye konuştu.

KOBİ’LERİN DİJİTAL DÖNÜŞÜM YOLCULUKLARINI BİRLİKTE TASARLIYORUZ”

Üstat9’un KOBİ’lere tutarlı dijitalleşme yolculuklarında zaman ve verimlilik kazandıran bir yapay zeka çözümü olduğunun altını çizen SMC Stratejik Yönetim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Lida Yanık, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Organizasyonel gelişme, süreç optimizasyonu, reorganizasyon gibi konularda uzmanlaşan SMC tarafından tamamen yerli kaynaklarla geliştirilen Üstat9, risk ve fırsat analizini departman bazına indirerek 360 derece sürdürülebilir bir dijitalleşme yolculuğunu mümkün kılıyor. Dijitaleşmede ki başarısızlık risklerini, maddi kayıp olasılıklarını, takvimin dışına çıkma ihtimalini ortadan kaldırmak bu sayede mümkün oluyor. KOBİ’ler, neyi, neden ve nasıl yaptıklarını bilerek başladıkları bu yolculukta kaynaktan, vakitten, nakitten tasarruf ederken; çalışan verimliliği artıyor ve sirkülasyon düşüyor. Bütün bu tarafları kuvvetlendirirken bir diğer değer katan özelliği ise şirket iç süreçlerini düzenliyor ve kontrol altına alıyor. Üstat9 hakkında daha fazla bilgi için smcserviceglobal.com adresinden talep formu doldurmak yeterli.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.