İzmit Belediyesi'nin Çileklerini Çaldılar! Hasat Etkinliği Ertelendi

İzmit Belediyesi'nin Çileklerini Çaldılar! Hasat Etkinliği Ertelendi

İzmit Belediyesi tarafından, Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirilen Çilek Köyü projesinde hasat zamanı geldi. Hasatta toplanan çileklerin geliri ile ihtiyaç sahibi kız öğrencilere destek olunacaktı. Ancak, şoke edici bir gelişme yaşandı. Belediye tarafından 25 bin çilek fidesinin dikildiği 12 dönümlük arazide çileklerin çalındığı ve bu nedenle hasat etkinliğinin de ertelendiği öğrenildi.

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çilek Köyü Projesi kapsamında, Çayırköy Mahallesi'nde 12 dönümlük alana 25 bin çilek ekildi. Buradan elde edilecek gelir ile ihtiyaç sahibi kız öğrencilere destek verilecekti. Bu akşam saat 19:00'da, o alanda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in de katılımı ile Çilek Hasat Etkinliği gerçekleştirilecekti. Herkes etkinlik için hazırlık yaparken, İzmit Belediyesi'nden gelen açıklama herkesi şoke etti. 12 dönümlük alandaki çilekler, başkaları tarafından toplanarak çalındığından program ertelendi.

ÇİLEKLER ÇALINDI

İzmit Belediyesi konu ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Değerli Hemşehrilerimiz,

İzmit Belediyesi olarak Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirdiğimiz Çilek Köyü projemiz, toplumumuzun ihtiyaç sahibi kız öğrencilerine destek sağlamak amacıyla büyük bir özveriyle yürütülmektedir. Ancak üzülerek bildirmek isteriz ki, 25 bin çilek fidesinin dikildiği 12 dönümlük arazimizde bu akşam gerçekleştirilecek olan hasat etkinliği, dün gece yaşanan üzücü bir hırsızlık olayı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmek zorunda kalınmıştır. Dün gece bahçemizin tellerini kesen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 25 bin çilek fidesinin dikili olduğu 12 dönümlük arazimizdeki çilekleri toplayarak büyük bir hırsızlık gerçekleştirmişlerdir. Bu hırsızlık olayı, sadece bizim değil, aynı zamanda ihtiyaç sahibi kız öğrencilerimizin de büyük bir mağduriyetine yol açmıştır. Bu sebeple, bu akşam saat 19:00’da İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in katılımıyla gerçekleşecek olan Çilek Hasat Etkinliği maalesef ertelenmiştir. Olayın faillerinin tespiti ve adalete teslim edilmesi için güvenlik güçleriyle temasa geçilmiştir. Çilek Köyü projemiz kapsamında elde edilen gelirle desteklediğimiz ihtiyaç sahibi kız öğrencilerimizin eğitimlerine olan katkılarımızı kesintisiz sürdürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yaşanan bu talihsiz olay nedeniyle tüm vatandaşlarımızdan özür diler, anlayışları için teşekkür ederiz. Yeni hasat etkinliği tarihini en kısa sürede duyuracağımızın da bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla."

Kaynak:Abbas Çakar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.