Hayat Kimya ve Limaş  2.1 ton atık topladı

Hayat Kimya ve Limaş 2.1 ton atık topladı

Hayat Holding çatısı altında bulunan ve hızlı tüketim sektöründe faaliyet gösteren Hayat Kimya ile liman işletmeciliğinin önde gelen kuruluşlarından Limaş, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında sürdürülebilir bir dünya için el ele verdi.

“Marmara Denizi Kıyı Temizleme” etkinliğini gerçekleştiren Hayat Kimya ve Limaş ekipleri Kocaeli Başiskele Sahili’nde kıyı temizliği yaparak 2.1 ton atık topladı. Sahil boyunca 5 km’lik kıyı şeridi atıklardan arındırılırken, geri dönüşüm ve çevresel sürdürülebilirlik konulu atölye çalışmaları yapıldı. Etkinliğe Kocaeli il protokolünden geniş bir katılım oldu.

“Hayata İyi Bakarız” yaklaşımını odağına koyan Hayat Holding’in Kocaeli’de tesisleri bulunan şirketleri Hayat Kimya ile Limaş, 5 Haziran Dünya Çevre Günü için el ele verdiler. Kocaeli il protokolünden ileri gelen isimlerinin katılım gösterdiği “Marmara Denizi Kıyı Temizleme” etkinliğinde şirket çalışanları, Başiskele Sahilinde 5 km’lik kıyı şeridinin atıklardan arındırılmasına katkıda bulundular. Kocaeli Tavşantepe İlkokulu’ndan iki öğretmen ve 40 öğrencinin de katıldığı etkinlikte 2.1 ton atık toplanırken, geri dönüşüm ve çevresel sürdürülebilirlik konulu atölye çalışmaları gerçekleştirildi, 'Hayata İyi Bakarız' logolu şapka ve tişörtler dağıtıldı.

Attığı her adımda ‘Hayata İyi Bakarız’ diyerek sosyal fayda projeleri gerçekleştiren ve dünyada milyarlarca insanın hayatına dokunan Hayat Holding, sürdürülebilir bir gelecek için tüm paydaşlarını ‘Hayata İyi Bakmaya’ davet ediyor.

1717747962-hayat-x-limas-k-y-temizli-i-toplu.jpg

KATILIM

Hayat Holding şirketlerinden Hayat Kimya ile Limaş’ın gerçekleştirdiği Marmara Denizi Kıyı Temizleme etkinliğine Kocaeli Vali Yardımcıları Abdül Rauf Ulusoy, Şenol Kaya, Yusuf Cıbır, Tunahan Efendioğlu, Şenol Kaya, Regaip Ahmet Özyiğit, Mustafa Ayhan, Kocaeli Vali Yardımcısı ve Başiskele Kaymakamı Ali Ada Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü , Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bayhan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdal Öktem, Başiskele İlçe Emniyet Müdürü Erhan Soylu, Başiskele İlçe Emniyet Müdürü Cemil Akkaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çevre Koruma Daire Başkanı Mesut Önem, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Yardımcısı Cengiz Öztürk, Doğu Marmara Gümrük Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, İzmit Gümrük Müdürü Abdul Aziz İlhan, Kocaeli Bölge Liman Başkanı Erol Emekçi, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, Kocaeli Üniversitesi Sürdürülebilirlik Ofisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil Veli, Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Özbay katılım sağladı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.