GTÜ’de Yeşil Enerji ve İklim Eylemi Konuşuldu

GTÜ’de Yeşil Enerji ve İklim Eylemi Konuşuldu

GTÜ Sürdürülebilirlik Ofisi Koordinatörlüğü tarafından öğrenci ve akademisyenlere yönelik, yeşil enerji ve iklim eylemi temalı seminer gerçekleştirildi.

Avrupa Gençlik Haftası kapsamında Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Sürdürülebilirlik Bilgi Gününde öğrenciler temiz enerjiler ve iklim eylemi konusunda ufuklarını açacak bir seminer dinleme fırsatı buldular. Seminerde GTÜ Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Abdülkerim Gök; güneş panelleri ve güneş enerjisinin ülkemizde ve dünyadaki durumu, GTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Ergenekon; iklim değişiminin geleceğe etkisi ve iklim eylemi, GTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilirlik Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Melek Özkan ise Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve temiz enerjiler ile ilgili geleceğe dönük projeksiyonlar konularında konuşmalarını sundular.
Katılımcıların sürdürülebilirlik konusuna ve güneş enerjilerine olan ilgisinin yüksek olduğu seminerde, öğrenciler soru ve çözüm önerileri bölümünde sürdürülebilirlik ile ilgili seçmeli ders sayısının artırılmasına yönelik taleplerini belirtiler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.