Çiler, “3 bin kadının işini kurmasını sağladık”

Çiler, “3 bin kadının işini kurmasını sağladık”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “Gebze Ticaret Odası olarak, ilk sırada yer aldığımız girişimcilik eğitimlerimizle 3 bini aşan kadın girişimcimizin kendi işini kurmasına sağlamış olduğumuz katkılar bizleri gururlandırmaktadır”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle yazılı bir açıklamada bulunan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “Kadınların istihdamda, ekonomik ve siyasi hayatta daha çok yer alması, sosyal haklarının geliştirilmesi amacıyla kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde; hayatımıza anlam katan kadınlarımızın bu özel gününü kutluyorum. Kadınlarımızın hayatımızı şekillendiren tüm alanlarda ve geleceğin şekillenmesinde daha da aktif bir şekilde yer alması, toplumuzun üretkenliği ve gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Gebze Ticaret Odası olarak, 365 Oda/Borsa arasında ilk sırada yer aldığımız girişimcilik eğitimlerimizle 3 bini aşan kadın girişimcimizin kendi işini kurmasına sağlamış olduğumuz katkılar bizleri gururlandırmaktadır.

 

“ÖNEMLİ PAYA SAHİPTİR”

Aynı zamanda; başarılarıyla kendini her alanda kanıtlayan iş kadınlarımızın işgücüne daha çok katılımlarını sağlamak üzere gerçekleştirdiğimiz, Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji ile ortak projemiz ‘Kadınlara Yönelik Forklift Operatörlüğü’ eğitimlerimizle 25 kadının eğitim almasına ve istihdama katılmasına destek olmakla birlikte, 100 kadını sektöre kazandırarak istihdam etmeyi hedefliyoruz.             Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurtuluş hareketi içerisinde yer alan binlerce isimsiz kadın kahramanımız, Cumhuriyetin kurulmasında oldukça önemli paya sahiptir.

 

“İMZA ATMAYA DEVAM ETMEKTE”

Cumhuriyet’ in ilanı ile de, kadınlara eğitim hakkı, kıyafet özgürlüğü, çalışma hakkı, seçme seçilme hakkı gibi birçok hak sağlanmış, bu durumla birlikte kadınlarımızın başarıları artarak devam etmiş ve günümüzde de kadınlarımız birçok ilke imza atmaya devam etmektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde; işlerini başarıyla yürüten güçlü kadınlarımızın daima yanlarında olduğumuzu belirtiyor, kadına ve hiçbir canlıya şiddetin olmadığı bir dünya dileğiyle; varlıklarıyla onurlandığımız kadınlarımıza mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat temenni ediyorum” dedi.

 

Haber: Ahmet Zeki AYAR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler