Yardım Sevenler’de Yener 11. kez başkan

Yardım Sevenler’de Yener 11. kez başkan

Aynı zamanda 94. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin Kocaeli Şubesi dün kongresini yaptı. 10 dönemdir başkanlık koltuğunda oturan Bilge Yener yeniden bu göreve seçildi.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şubesi’nin 41. olağan genel kurulu, dün Local Cafe’de gerçekleştirdi. 10 dönemdir başkanlık görevini yürüten Bilge Yener yeniden ve tek adaydı. Aynı zamanda 94. kuruluş yıldönümünü kutlayan ve 110 üyenin oy kullanma hakkı bulunan derneğin genel kurulunda divan başkanlığını Cenap Yener, katipliklerini ise Nilay Erişken ve Fehime Mengi yaptı. Genel kurulda, derneğe uzun yıllardır emek veren üyelere de plaket takdim edildi.

 

“GÖNÜLLÜ KURULDU”

20 yıldır başkanlık yapan Bilge Yener üyelere yönelik teşekkür konuşması yaptı. Yener şunları söyledi: “1928 yılında Yoksul Kadınlara Yardım Cemiyeti adı altında kurulan, daha sonra büyük önder Atatürk'ün ‘Kadının yoksulu olmaz, kadın bizatihi bir varlıktır’ sözleriyle şimdiki adını verdiği derneğimiz, bugün merkez ve şubeleriyle ülke sathında örgütlenmiş ulusal bir gönüllü kuruluştur. Türkiye Yardım Sevenler Derneği olarak bu yıl 94. kuruluş yılımızı kutlamaktayız. İki yıl boyunca pandemi nedeniyle aralıklarla toplanıp ciddi çalışmalarımızla, yeni projeler üreterek daha yararlı işler yapmayı kendimize amaç edindik.

 

“EN BÜYÜK AMACIMIZ”

Çalışmalarımızda yardıma muhtaç kişilere el uzatmaya, hastanelerin, rehabilitasyon merkezlerinin, okulların ve yüksekokul öğrencilerinin ihtiyaçlarına bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalıştık. Bizi böylesine sağlıklı dünyaya getiren kurucularımızı ve başkanlarımızı, burada saygı ile anıyoruz. En büyük amacımız memleketimize faydalı hizmetler verebilmektir. Derneğimiz hepiniz tarafından bilinen faaliyetlerine bu yılda başarı ile devam edecektir. Gönüllü çalışmalarımızı sürdüren derneğimizin yücelmesinde maddi manevi yardımlarını esirgemeyen sayın bağışçılarımıza ve üyelerimize minnet ve şükranlarımızı sunarız. İyi ki varsınız. Katılımlarınız için tekrar teşekkür ederiz” dedi.

 

YENER’İN YÖNETİMİ

Yönetim kurulu: Bilge Yener(başkan), Tarhan Bulucu, Ayşen Günsay, Füsun Dur, Ayşe Kuşkan, Ümran Can, Meral Atay, Necla Hergül, Emine Duvarcı.

 

dernek-2-003.jpg

 

Haber: Aleyna SEVENCAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler