Ya destek verin ya da isminizi sildirin

Ya destek verin ya da isminizi sildirin

 Dilovası’nda bulunan Solventaş İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin Velileri, Solventaş firmasının okula kendi ismini vermesinden dolayı hiçbir kurum...

 

Dilovası’nda bulunan Solventaş İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin Velileri, Solventaş firmasının okula kendi ismini vermesinden dolayı hiçbir kurum ve kuruluştan yardım alamadıklarını iddia ettiler. Veliler,  Solventaş firmasındaki yetkililere seslenerek, “Ya okuldan isminizi sildirsin ya da gereken desteği sağlasın” dediler.

Dilovası Orhangazi Mahallesindeki Solventaş İlkokulu velileri, maddi imkânsızlık ve okuldaki teknik donanımdan şikâyetçiler. 1987’li yılların başında Solventaş Teknik Depolama tarafından 8 derslikli olarak yapılarak Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen ve kendi ismini verilen okulla o günden bu güne kadar ilgilenmediğini belirten öğrenci velileri ve mahalle sakinleri, “Okulumuz Solventaş tarafından fiziki olarak o günki şartlara göre yapıldı. Daha sonraki yıllarda mahallenin gelişmesiyle birlikte öğrencilere dar geldi. Sorunun çözümü için Kocaeli Valiliği 12 derslikli ek bir bina yaptı, geçen yıl da Büyükşehir Belediyesi okulun bahçesine spor salonu yaptı. Solvantaş okulu yaptığı gibi bıraktı daha sonra hiçbir çivi çakmadığı gibi bir destek de göstermedi” diye belirttiler.

KİMSE DESTEK VERMİYOR

 

Okulda okuyan öğrencilerin maddi durumlarının yetersiz olduğunu belirten veliler, “Diğer sanayi kuruluşlarının kendi isimlerini verdikleri okullara her türlü ders araç gereci ile yardımcı personel desteği veriyorlar. Biz hangi sanayi kuruluşuna gitsek arkanızda Solventaş Firması var, okula ismini vermiş reklamını yaptırıyorsa o zaman desteği de ondan alın diyorlar. Solventaş Firması yetkilileri ya okulumuza diğer sanayi kuruluşlarının destek verdiği şekliyle sahip çıksın ya da ismini okulumuzdan sildirsin en azından bizlere gölge etmesin. Biz de başımızın çaresine diğer okullar gibi bakarak belki destek verecek bir sponsor buluruz” dediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.