“Vatandaş kara kara ay sonunu düşünüyor”

“Vatandaş kara kara ay sonunu düşünüyor”

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, “Vatandaşlar, bir gün akaryakıta, ertesi gün elektrik faturasına, bir sonraki gün doğalgaz faturasına bakıp ay sonunu nasıl getireceklerini düşünerek yaşıyor günlerini” dedi.

Saadet Partisi Gebze İlçe Yönetim Kurulu toplantısı önceki akşam gerçekleştirildi. ilçe binasında gerçekleşen toplantıya Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel başkanlık etti. Toplantı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, “Yaşadığımız ‘ekonomik krizin acı meyvelerini her gün yüzümüz ekşiyerek’ yiyoruz. Vatandaşlar, bir gün akaryakıta, ertesi gün elektrik faturasına, bir sonraki gün doğalgaz faturasına bakıp ay sonunu nasıl getireceklerini düşünerek yaşıyor günlerini. Huzurun ve sükûnetin adresi olması gereken evlerde; aile fertleri, ‘Acaba bu ay elektrik faturası ne kadar gelecek?’ ‘Doğalgaz ne kadar gelecek?’ diye korkuyla bekliyor.

 

“KEPENK  İNDİRMEK ZORUNDA KALIYOR!”

20 yıllık bir iktidar süresinin sonunda, gaz yağı alınamayan günlerden gele gele elektrik faturalarını ödeyemediğimiz günlere geldik! Ekonominin temel çarkı olan küçük işletmeler ve esnafımız her ay daha da artan elektrik faturalarıyla boğuşuyor; ayakta kalmaya çalışıyor ve maalesef birçoğu da kalamıyor, kepenk  indirmek zorunda kalıyor! Üretim ve tedarik merkezlerinde, ürünlerin tüketiciyle buluştuğu yerlerde enerji fiyatları bu denli pahalı olması nedeniyle, neredeyse kira fiyatlarını bile geçen elektrik faturaları karşısında üretime devam edebilmek ve ayakta durabilmek özellikle işletmeler için imkânsız hale gelmiştir.

 

“ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ”

Şimdilerde halkımızın tepkisi nedeniyle ‘iyileştirme’ yapacaklarını ifade etseler de; yüzde 100'leri aşan zam kararlarını Sayın Erdoğan, o günlerde ‘gayet makul’ olarak değerlendirmişti. Neye göre biz makul anlamakta güçlük çekiyoruz. Ve sormak istiyoruz, yapılan zamların makul olduğu gibi; insanımızın faturalarını ödeyememesi de sizce makul mü? Konut ve iş yerlerine gelen faturalara insanların bir kira bedeli kadar para ödemesi de makul mü? Esnafımızın, gelen fatura tutarını dükkânın camına asması, böylece yapılan zamma bir tepki göstermesi de makul mü? Vatandaşımız faturasını eline alıp, sosyal medyadan yayınladığı videoda ‘400 lira - 500 lira elektrik faturası mı olur’ diye serzenişte bulunması makul mü?

 

“ZAMLAR SİZE HÂLÂ MAKUL GELİYOR MU?”

Ülkemizin farklı şehirlerinde faturaları protesto etmek amacıyla yürüyüşler düzenlenmesi makul mü? Sosyal medyada her gün bir başka zammın gündemde olması, konuşulması sizce makul mü? Bize göre, yaptığınız bu fahiş zamlardan sonra insanımızın vermiş olduğu tepkiler gayet makuldür! Peki, vatandaşın tepkisiyle karşılaştıktan sonra yaptığınız zamlar size hâlâ makul geliyor mu? Hâlâ bu zamlara makul diyorsanız, vatandaşın verdiği tepkiyi de her zaman olduğu gibi ‘nankörlük’ ve ‘hainlik’ olarak değerlendiriyorsanız; bunu vatandaşımızın takdirine bırakıyoruz. ‘Yok, eğer vatandaşımız haklı; yaptığımız zamlar makul değilmiş, anladık’ diyorsanız; o zaman bir an önce bu zamları geri çekin! Çünkü devlet makul olmayanı tercih ettiği anda zulmü tercih etmiş olur!

 

 “BIÇAK, KEMİĞİ DAHİ GEÇMİŞTİR!”

Bugün buradan bir kez daha hem şirketlere hem de iktidara bir çağrıda bulunuyoruz:

Bıçak, kemiği dahi geçmiştir! Zamlar ve faturalar katlanabilme eşiğini çok ama çok aşmıştır! Türkiye’nin öncelikli sorunu; iktidarın bizi içine çektiği bu derin yoksulluktur, ağır ekonomik buhrandır. Ne derlerse desinler; insanca yaşamı, onurlu bir yaşamı savunacağız. Asgari yaşamı değil, müreffeh bir yaşamı savunacağız! Adil Devlet ve Adil Paylaşım için mücadele edeceğiz. Saadet Partisi olarak, insanımızın içine bırakıldığı bu yoksunluk ve yoksulluk düzenini bitireceğiz! Evlatlarımızın ve gençlerimizin okula aç ve mutsuz gitmesine sebep olan bu düzene son vereceğiz” dedi.

 

manset-1-058.jpg

 

Haber: Ahmet Zeki AYAR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.