1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Üniversite-Teknopark işbirliği
Üniversite-Teknopark işbirliği

Üniversite-Teknopark işbirliği

TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında Teknopark İstanbul ve TÜBİTAK Marmara Teknokent’te (MARTEK) bilgilendirme etkinliği düzenlendi.

A+A-

TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında Teknopark İstanbul ve TÜBİTAK Marmara Teknokent’te (MARTEK) bilgilendirme etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe, Araştırma ve Planlamadan Sorumlu Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Fikri, Sınai ve Mülkiyet Hakları Birim Koordinatörü Aykut Ulgar, Kamu Üniversite-Sanayi İş Birliği Birim Koordinatörü Alkan Koç ve teknoloji geliştirme bölgesinde Ar-Ge ofisi bulunan yöneticiler katıldı.
“AR-GE İŞ BİRLİĞİ İÇİN KAPIMIZ AÇIK”
Doğu Marmara Bölgesi’nin tek araştırma üniversitesi olan Gebze Teknik Üniversitesi, işletmelerin Ar-Ge ihtiyaçlarını karşılamak adına Ar-Ge firmalarını üniversiteye davet etti. Konu ile ilgili Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu “Üniversitemizde araştırma ile ilgili faaliyetlerde ve altyapıda koordinasyonu ve etkin kaynak yönetimini hedefliyoruz. Sonraki süreçte yapacaklarımızı şimdiden planlıyoruz, hedef odaklı çalışıyoruz. 11. Kalkınma Planı hedeflerine uygun nitelikte, sanayiye katkı sağlayan araştırma çalışmaları yapılması yönünde strateji belirliyoruz. Doktora konusu belirlerken, kaliteli yayın ve patent çıktısı olması yanında sanayide üretim sürecine katkı sağlaması da önceliklerimiz arasında. Yapacağımız iş birliklerimizde akademik danışmanlıkların yanı sıra, altyapı olanaklarımızın da işletmelerin kullanımına açık olduğunu belirtmek isterim. 2244 programı ile, sanayimiz için “nitelikli insan” kaynağı gelişecek ve Ar-Ge ekosisteminde doktoralı birey sayısında artış sağlanacaktır. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda açılan bu programın şekillenmesi ve iyileştirilmesi adına TÜBİTAK’ın önerilere açık olduğunu görmek bizler için umut vericidir.” İfadelerini kullandı.
BURS İMKANI
Açılış konuşmalarının ardından, Teknoloji Transfer Uzmanları, yapmış oldukları sunumda “TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı” amaç ve kapsamının yanı sıra, başvuru aşamaları ve  bu süreçte yaşanabilecek sorunlara değindi. Bütünleşik doktora programı ile altmış yıl, tezli yüksek lisans mezunları için kırk sekiz ay 4500 TL ile burs imkânı sağlanacak. Bursiyer programı bittikten sonra, otuz altı ay boyunca,  asgari ücretin 2-3 katı bir miktar ile katılımcılara destek olmaya devam edilecek.
Program hakkında daha fazla bilgiye tto@gtu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu haber toplam 306 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.