1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkiye NATO’dan acilen çıkmalıdır
Türkiye NATO’dan acilen çıkmalıdır

Türkiye NATO’dan acilen çıkmalıdır

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, Çayırova’da gerçekleşen il divan toplantısında TSK’ya desteklerini açıklarken iktidara yüklendi: “Türkiye NATO’dan acilen çıkmalıdır.”

A+A-

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanlığı, eylül ayı il divan toplantısını Çayırova’da, Pr. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Milli görüşçülerin yoğun katılım sağladığı toplantıda, Kocaeli’de görev yapan, 12 ilçenin başkanları çalışmaları hakkında ayrı ayrı, divana rapor sundular. İlçe başkanlarında raporlarında yer alan bilgilere göre Yeniden Refah Partisi, Kocaeli’nin birçok mahallesinde kuruluşunu tamamladı. 
ÜÇ PARÇALI IRAK MODELİ 
YRP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras konuşmasında Barış Pınarı Harekatı’ndaki Türk Silahlı Kuvvetleri’ne tam desteğini açıklarken siyasi iktidarı çok ser uyardı. Aras özetle şunları kaydetti: “Bugün Suriye’nin kuzeyindeki terör uzantısının asıl nedeni, ABD’nin kurduğu üç parçalı Irak modelidir. İsrail’e alan açmak için Irak’ ı üçe bölen ABD, Suriye rejimini de Şam’a hapsetmiştir. 
SİYONİZMİN HEDEFİ 
Bölgede dönen bütün dolapların perde gerisindeki nedeni, Nil ve Fırat nehirleri arasında hayali bir büyük İsrail devleti kurma düşüncesidir. Bilindiği gibi bu toprakların içerisine ülkemizin bir kısmı da dâhildir. Ve bu toprakları Irak ve Suriye’ den kopardıkları topraklarla birleştirmek, siyonizmin öncelikli hedefidir.
Türkiye’nin 67 yıldır, üyesi olduğu kendisine en stratejik üslerini kullanma izni verdiği, her istediğinde asker desteği sağladığı NATO bu planın tam merkezinde yer almaktadır. Bölgemizde ve komşu ülkelerin topraklarında terörü, eğiten, donatan, destekleyen NATO ve ABD’dir.
NATO’DAN ÇIKMALIYIZ 
Bu sorunların çözümü bir an evvel şahsiyetli bir duruş sergileyerek, Nato’dan çıkmaktır. Bir an önce yeni bir dünyanın kurulmasına öncülük etmektir. Terörü besleyen ABD ile masaya oturarak, terör bitirilemez, Büyük Ortadoğu projesine destek vererek barış gelmez,  kendi topraklarında NATO’ya yer açarak bağımsız kalınamaz.
HEPİMİZ ORDUNUN NEFERİYİZ
Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri her zaman olduğu gibi, vazifesini layığı ile yerine getirmektedir. Tüm bu olumsuz havaya rağmen önüne kattığı terör unsurlarını adeta bir fırtına gibi önüne alıp sürüklemektedir. Hepimiz bu ordunun emrindeyiz. Birkaç gün gibi kısa bir sürede, çok büyük bir araziyi zapt altına alan ordumuz, dünyanın en güçlü ordusu olduğunu bir kere daha ispat etti. Hepimiz bu ordunun bir neferiyiz. Allah ordumuzu muzaffer kılsın.
TRUMP KÜRESEL MASKARADIR
Dünyada barışın temini için, ‘Bana ne Amerika’dan’ diyerek yola koyulmak gerekmektedir. Ağzından çıkanı kulağı duymayan, küresel maskara Trump’un ne dediği ile ilgilenilip zaman kaybedilmemesi lazım.  Dünyada kalıcı bir huzur ortamının kurulması ancak Türkiye Cumhuriyeti devleti liderliğinde yeni bir dünya düzeninin kurulması ile mümkündür.”
HIRSIZIN HORTUMUNU KESECEĞİZ
İl divan toplantısı sonrasında, Çayırova Fatih Caddesi’nde il başkanı öncülüğünde yürüyen partililer, renkli görüntüler oluşturdu. Cadde üzerinde esnafı tek tek selamlayan İl Başkanı Aras’a, Çayırova İlçe Başkanı Aykan Dönmez de eşlik etti. Ziyaret esnasında 10’dan fazla kıraathanede halka hitap eden Aras’ ı, vatandaşlar soru yağmuruna tuttu. Aras bir vatandaşın, “Ekonomiyi nasıl düzelteceksiniz” şeklindeki sorusunu, “Hırsızın hortumunu kesip, suyu size akıtacağı” diye yanıtladı.gezdi.jpeghalkla.jpeg

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.