1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Sağlık-Sen işyeri temsilcileriyle bir araya geldi
Türk Sağlık-Sen işyeri temsilcileriyle bir araya geldi

Türk Sağlık-Sen işyeri temsilcileriyle bir araya geldi

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker önceki gün İşyeri Temsilcileri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı da Başkan Çeker, “Sarı sendikanın toplu sözleşme hakkında ortaya attığı yalanları hep birlikte ifşa edeceğiz” dedi.

A+A-

Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi, Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker önceki gün Fuar içi Peyke Kafede değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı da Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesi ve sonrası ile ilgili İzmit, Derince, Körfez, Başiskele ve Kartepe İlçe ve İşyeri Temsilcilerine bilgilendirmede bulundu. Başkan Çeker, Malum-Sen, yani sarı sendikacıların imzaladıkları toplu sözleşme ile ilgili yalanlarını sahada anlatmaya başlamışlar. Malum-Sen her toplu sözleşme döneminde olduğu gibi 6. Dönem Toplu Sözleşmesinde de çalışanları hayal kırıklığına uğratmıştır” dedi.

 

“SAHTE KABADAYILAR”

Başkan Çeker konuşmasının devamında, “ Malum-Sen her zaman olduğu gibi işverenin ilk teklifi sonrasında basın açıklaması ile sahte kabadayılık yapmıştır. Bizde böyle bir toplu sözleşme masasında oturmayacağımızı belirterek kalktık. Bizim konfederasyonumuzda yöneticilerin değil, çalışanların hak ve menfaatleri ön planda olmuştur. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da böyle olacaktır. Bu sahte kabadayılar arkalarını yasladıkları güçten gelen talimat ile adeta çalışanların masada beklentilerini yok etmişlerdir. Alındığı iddia edilen zam oranları da daha çalışanların ellerine geçmeden enflasyon karşısında eriyip gitmiştir. Tabi bu şark kurnazları bu toplu sözleşmede işlemiş oldukları günahlara Türkiye Kamu Sen’i ve Türk Sağlık Sen’i de ortak etmeye çalıştılar. Bizim baştan beri taleplerimiz ve kırmızı çizgimiz bellidir. Şimdi sahada tepkiyi azaltmak adına çıkıp yalan söylüyorlar. Türkiye Kamu-Sen’in de toplu sözleşmenin bir tarafı olarak imza attığını iddia ediyorlar” dedi.

 

“400 TL 3 SENDİKA ÜYELERİ ALACAK”

Başkan Çeker, “ Malum-Sen yöneticileri yalan söylemeye hiç utanmıyor mu? En azından imzanızın arkasında durun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. İşte bunlarınki de tam böyle bir şey. 6. Dönem Toplu Sözleşme metni ve kimlerin imzaladığı Resmi Gazete de apaçık ortadadır. Bunlarda hiç utanma duygusu da yok. Yine toplu sözleşme ikramiyesi olarak her 3 ayda bir 400 TL destek ile ilgili sadece Malum-Sen üyelerinin alacağı yalanını da söyleyerek baskı ve zulümlerine birde böyle bir yalan söyleyerek sahadan üye toplamaya çalışıyorlar. Bu dayanışma ödeneği ile ilgili Malum-Sen üyeleri, Türkiye Kamu-Sen üyeleri ve KESK ve yüzde bir barajını gecen sendikaların üyeleri faydalanacaktır.

 

PİNOKYO GİBİ BURUNLARI KÖPRÜ OLDU”

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak İzmit, Derince, Körfez, Başiskele ve Kartepe, Gölçük İlçelerimizdeki işyeri temsilcilerimiz ile birlikte olduk. Diğer ilçe temsilcilerimizle de bir araya geleceğiz ve Malum-Sen’in yalanlarını hem sözlü hem de belgeleri ile ortaya koymaya devam edeceğiz. Malum-Sen Genel Başkanı ve onun gibi yalanı ağızlarına pelesenk etmiş yöneticileri pinokyo olsalar her halde burunları İstanbul’a dördüncü köprü olurdu. Siz memurları böyle yalan ve dolanlarınızla kandırabileceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Kamu İşvereni ve İdarelerin yalakası yöneticilerden güç alarak memurlara baskı ile üye kaydetme dönemi bitmiştir” dedi.

 

“HESAP SORACAĞIZ”

Başkan Çeker açıklamasının son bölümünde ise, “Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen ailesi sizleri ifşa etmeye sahada dur durak demeden devam edecektir. Malum-Sen’in emrine giren yöneticileri de şimdiden uyarıyoruz. Hukuk önünde sizlerden hesap sormaya devam edeceğiz. Zannetmesin ki kimse hak ve hukuktan, adaletten kaçabileceklerini. Türkiye Kamu-Sen’in her bir ferdi kanun dışı uygulamaların hiçbirisine itaat etmeyecektir” dedi.  Başkan Çeker’in konuşmasının ardından işyeri temsilcileri de sahadaki memurlardan aldıkları talep ve istekleri ileterek, gerekirse iş bırakma eylemleri ile haklarını vermeyenlere yönelik tepkilerin dile getirilmesi hazır olduklarını ifade etti.

Haber: Barış Ayar

 

manset-(2)-225.jpg

Bu haber toplam 382 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.