“Tek bir çocuk bile yatağa aç girmeyecek!”

“Tek bir çocuk bile yatağa aç girmeyecek!”

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Harun Özgür Yıldızlı, Kartepe ilçe örgütünü ziyaret etti. 

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Harun Özgür Yıldızlı ilçe örgütlerini ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. İlçelerde parti yöneticileri ve üyelerle bir araya gelerek sohbet eden Yıldızlı’nın son durağı Kartepe oldu. Kartepe’de partililerle bir araya gelen Yıldızlı aday adaylığı süreciyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Yıldızlı’yı ağırlayan CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk, “CHP’nin örgütlerinde görev alan, partiden gelen bir ismin milletvekili olması gerekiyor. Harun başkan partimize yıllarca hizmet etti. Bizi Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum” dedi.

“BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ”
Merttürk’ten sonra söz alan Yıldızlı kısa bir konuşma yaparak salondakileri selamladı. Yıldızlı konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması artık bir zorunluluktur. Hem ülkemizin hem kentimizin çok büyük sorunları var ve bu sorunların çözülmesi için tek yol iktidar değişikliğidir. Bugün en büyük sorunumuz deprem. İnsanlarımıza yazık olmaması için Kocaeli’yi ve ülkeyi depreme hazırlamamız lazım. Bizim en öncelikli işimiz bu olacak. Bugün Japonya’da 9 şiddetinde bir deprem olduğunda hiçbir şey olmuyor. İnsanlar günlük yaşamlarına devam ediyor. Ancak bizim ülkemizde çok büyük felaketler ortaya çıkıyor. Biz diyoruz ki ülke depreme hazır olmalı. AFAD çuvallamamalı. Kızılay ticaret yapmamalı. Başka hiçbir kaygı olmadan insan hayatı öncelik olmalı. Bunu hep birlikte başaracağız. 

“ANNE VE BABALAR ÇARESİZ”
Ülkemizdeki en önemli sorunlardan biri de sağlıklı beslenme sorunu. Anne ve babalar büyük bir geçim derdi içerisinde. Çocuklarımızın büyük bir bölümü akşam yemeği yiyemiyor. Öğlen okulda yemek yiyemiyor. Bu durum değişecek. ‘İktidarımızda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek’ diyor sayın genel başkanım. Bunu tesis edeceğiz. Bizim önceliğimiz halk olacak. Barınamayan öğrenciler bizim önceliğimiz olacak. İşçi ve emekçi önceliğimiz olacak. Halkın kaymak tabakası değil ta kendisi bizim önceliğimiz olacak. Halkımız misafirperver, halkımız yardımsever. Yıllardır Suriyeli mültecileri ağırlıyoruz. Ancak artık gerekli koşullar oluştu. Evlerine dönebilirler. Biz inşallah davulla, zurnayla onları uğurlayacağız. 

“HUKUKU TESİS EDECEĞİZ”
Türkiye’deki en temel sorun adalet sisteminin çökmüş olması. Bir ülkede adalet yoksa, hukuk yoksa o ülke çöker. Adaletin olmadığı ülkeye kimse yatırım yapmaz. Adaletin olmadığı ülkede istikrar olmaz. Biz ülkeye adaleti geri getireceğiz. Hukuk sisteminin sorunsuz işlemesini yeniden tesis edeceğiz. Ülkeyi kurallarla yöneteceğiz. Kuralın olmadığı yerde bütün sorunlar baş gösterir. En önemli ve net nokta bu. Türkiye bir kurallar ülkesi, hukuk ülkesi olacak. Hukuk sorunları çözüldükten sonra ülkede her şey sırayla düzelmeye başlayacak.
“EĞİTİM SİSTEMİ DÜZELECEK”
Türkiye’deki iyileştirmelerde eğitim sistemine de öncelik vereceğiz. En büyük tahribatı eğitime verdiler. Kimse okusun eğitim alsın istemiyorlar. Eğitimi uzaktan hale getirdiler. Devletimizin güzide üniversitelerini çökerttiler. Liyakatsiz insanları işin başına getirdiler. Gençler artık ülkemizde eğitim alamıyor. Eğitimini bir şekilde tamamlayabilse bile liyakatin olmadığını biliyor. İş için, karnını doyurmak için yurtdışına kaçıyor. Bizim iktidarımızda gençler yurtdışına kaçmayacak. Güvenilir ve liyakatli bir eğitim alacak.

“İKTİDAR ÇOK YAKIN”
Bazı arkadaşlarımızdan tepkiler geliyor genel düzeyde. ‘O isim neden geliyor, bu isimle neden birlikte hareket ediyoruz’ diye… Genel başkanımız bir çağrıda bulundu ve herkese kucak açtı. Zaman birlik zamanı. Cumhuriyetin ikinci yüzyılı otobandan son çıkış. Bunu bilerek yaşamamız lazım. Kırgınlıklarımızı bir kenara bırakmamız lazım. Taraflarımızı bir kenara bırakmamız lazım. CHP’de kongreler bitmez. Kongrelerde taraf oluruz. Kongrelerde tartışırız. Böylesi mühim bir seçimde taraf olunmaz. Hep birlikte başaracağız. 1987’nin zincirlerini hep birlikte kıracağız. Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli’de birinci parti olacak. İktidar çok yakın” dedi.
Haber: Ahmet Zeki AYAR
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler