TAYSAD hedef gösterdi

TAYSAD hedef gösterdi

 Türk otomotiv endüstrisi, evlilik potansiyeli taşıyan dünyadaki 4 bin nitelikli firma arasında Avrupalıları gözüne kestirdi.Türk otomotiv endüstrisi,...

 

Türk otomotiv endüstrisi, evlilik potansiyeli taşıyan dünyadaki 4 bin nitelikli firma arasında Avrupalıları gözüne kestirdi.

Türk otomotiv endüstrisi, evlilik potansiyeli taşıyan dünyadaki 4 bin nitelikli firma arasında Avrupalıları gözüne kestirdi. Üyelerini büyüme ve yenilikler konusunda bilgilendiren TAYSAD, üyelerine ortaklık ve satın alma operasyonları için Avrupa’yı hedef gösterdi. ‘Güçlü Sanayi Güçlü Marka’ sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD), üyelerinin bayraklarını daha da ileriye taşıyabilmeleri için ortaklık ve satın alma yolunda stratejik bir toplantı organize etti. Toplantının odak noktası, Avrupalı firmalar oldu. Avrupa’da birçok üreticinin zorda olduğu dikkate alındığında, TAYSAD’ın, üyelerini satın alma ve ortaklıklar yönünde bilgilendirici toplantı organize etmesi, otomotiv tedarik sanayinin gözünü bu bölgeye diktiği şeklinde yorumlandı.

13,1 MİLYAR DOLARLIK EVLİLİK

 

TAYSAD, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Baker & Mc Kenzie (Esin Avukatlık Ortaklığı) ve Grant Thornton’un uzmanlarının katılımıyla üyelerini otomotiv tedarik sanayiinde birleşme, ortaklık ve satın alma gibi süreçlerle ilgili bilgilendirdi. Küresel krizle yaşanan sıkıntılardan en fazla etkilenen sektörler arasında yer alan otomotiv endüstrisinde birçok alanda birleşmeler ve satın almalar yaşanırken, özellikle 2013 yılının ilk yarısında bu evliliklerle 13,1 milyar dolarlık 222 işlem yapılması dikkat çekti. Bu işlemlerin 6,8 milyar dolarlık kısmı finansal ortaklık olarak gerçekleşirken, geri kalanı da 176 işlemle 6,3 milyar dolarlık stratejik ortaklık şeklinde oldu. Başta Avrupa olmak üzere dünyada bu sektörde 4 bin nitelikli firmanın olması ortaklık ve satın alma anlamında daha fazla hareket olacağını gösterirken, TAYSAD’ın organize ettiği toplantıya da 30’u aşkın üst düzey yöneticinin katılması konunun hassasiyetini ortaya koydu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.