1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tatilin resmi zili Koç Ortaokulu’ndan çaldı
Tatilin resmi zili Koç Ortaokulu’ndan çaldı

Tatilin resmi zili Koç Ortaokulu’ndan çaldı

Gebze’de 84 bin 137 öğrenci ve 5 bin 134 öğretmen 2019-2020 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatiline girdi. Resmi tören İngilizce ağırlıklı eğitimiyle öne çıkan Koç Ortaokulu’nda gerçekleşti.

A+A-

2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk dönem sona erdi. Gebze’de 10 bin 200 okul öncesi, 25 bin 876 ilkokul, 26 bin 122 ortaokul, 21 bin 939 lise düzeyinde olmak üzere toplam 84 bin 137 öğrenci ile 5 bin 134 öğretmen 15 gün süreli yarıyıl (sömestr) tatiline girdi. Bu dönemin ilk yarısının resmi kapanış töreni Gebze Koç Ortaokulu’nda gerçekleşti. Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve şube müdürleri, Gebze Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Eğitim Bir-Sen Gebze Şube Başkanı Fazlı Yağmur, okul müdürleri ve öğrenci velilerinin katıldığı törene Koç Ortaokulu Müdürü Yılmaz Kol ve okul idarecileri ile öğretmenler ev sahipliği yaptı.
MEB PROGRAMINI GÖNÜLLÜ UYGULUYORLAR
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Yılmaz Kol, 58 öğretmen ve bin 100 öğrenciyle tam gün süreli eğitim veren okula dair bilgilendirmede bulundu. Yılmaz Kol, İngilizce (yabancı dil) ağırlıklı eğitim verdiklerini, MEB’in bu konudaki projesini gönüllü olarak uyguladıklarını, diğer okullarda haftada 35 saat olan yabancı dil ders saatinin okullarında 40 saat olarak uygulandığını kaydetti. Yılmaz Kol bu eğitim modelinin karşılığı olarak gerek uluslararası gerekse ulusal ve yerel ölçekli sınav ve yarışlarda önemli dereceler edindiklerini söyledi. Bu eğitim öğretim yılında 300 mezun vereceklerini belirtip öğrenciler üzerinde emeği geçen tüm okul öğretmenlerini kutladı. 
EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ 
Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan çocukların en değerli varlığımız olduğunu kaydettiği konuşmasında, “Onları tehdit eden her türlü tehlikeden korumak, Büyük Önderimiz Atatürk’ün istediği ‘fikren, ilmen, bedenen, fennen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar’ olarak yetiştirmek en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır” diyerek eğitime katkısı olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara katkılarından ötürü teşekkür etti.
VELİLERE ÖNERİLER 
Karne gününün çocukların en önemli günlerinden biri olduğuna dikkat çekip beklenen başarıyı gösteremeyenlerin toplumdan uzaklaşmaya kadar olumsuz davranışlara girebileceğine değinen Doğan velilere önerilerde bulunup, “Öncelikle her durumda çocuklarını sevgi ile kucaklayınız. Bağırmak, çağırmak, cezalandırmak, başka öğrenciyle kıyaslamak gibi davranışlardan uzak durunuz. Gerektiğinde öğretmenlerinden yardım talep ediniz, çözüm yollarını birlikte arayınız. Destek olmak, baskı kurmaktan çok daha etkilidir” diye konuştu. Öğrencilerden de bu iki haftalık süreyi en iyi şekilde değerlendirmelerini isteyen Doğan iyi niyet dilekleriyle konuşmasını tamamladı.
İYİ İNSAN YETİŞTİRMEK İÇİN
Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik karnenin iç sol yaprağında ders, iç sağ yaprağında ise davranışlara dair notların yer aldığını hatırlatıp sağ yapraktaki notların, geleceğe iyi, faydalı bir insan yetiştirmek adına çok büyük önem taşıdığını söyledi. Öğretmenlik mesleğinin önemine değinen Sedat Çelik, Gebze Belediyesi’nin eğitime desteklerine dair bilgilendirmede bulundu.
ZENGİN PROGRAM
Konuşmaların ardından program özel eğitim sınıfı öğrencilerinin dans gösterisi, 8B sınıfı öğrencisi Özge Karaman’ın ‘Sevgili öğretmenim’ adlı şiiri okuması, Karadeniz yöresi halk oyunları ekibinin gösterisi, 8H sınıfı öğrencilerinin ‘Dünyanın bütün çiçekleri’ adlı oratoryosu, piyano resitali, Kardeşlik Korosu’nun seslendirdiği şarkılar ile sürüp temsili karne töreniyle sona erdi.
BİRİNCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Özel eğitim sınıfı öğrencilerine karne ve belgeleri TSE Makine Laboratuvarı Müdürü ve Çayırova Kırşehirliler Derneği Başkanı Fatih Soylu, 6’ncı sınıflar birincisi Burak Çakır’a Gebze Müftüsü Selçuk Kılıçbay, 7’nci sınıflar birincisi Nisanur Demir’e Gebze MEB Şube Müdürü Celil Demirci, 8’nci sınıflar birincisi Ahmet Emir Kaya’ya Gebze MEB Şube Müdürü Şenol Tekgöz tarafından verildi. Ayrıca Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen zeka oyunlarında derece edinen öğrenciler Esra Kırcı, Sinan Alper Soylu ve Ahmet Emir Kaya’ya ödülleri Gebze İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mahmut Aşıkoğlu ve Hamza Kondakçı ile Koç Ortaokulu Müdürü Yılmaz Kol tarafından takdim edildi. 
(Haber Merkezi)halk-oyunlari-001.jpgsaygi-006.jpgoratoryo-2.jpgveliler.jpg

Bu haber toplam 718 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.