‘Tapu sorununu çözmezsem benim de adım Fatma olmasın’

‘Tapu sorununu çözmezsem benim de adım Fatma olmasın’

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Gebze’nin Beylikbağı bölgesinde yıllardır tapu sorunu yaşayan mahalle sakinlerine seslendi; “Tapu sorununuzu CHP iktidarından çözmezsem benim de adım Fatma olmasın.” dedi.

Gebze’nin Beylikbağı bölgesi olarak bilinen, Hürriyet ve Adem Yavuz Mahallelerinin yıllardır süren tapu sorunları bitmek bilmiyor. İki mahallenin sorunlarını mecliste de dile getiren CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki CHP Gebze ilçe Başkanı Musa Yılmaz Hürriyet Mahallesi’nde vatandaşlara seslenerek tapu konusunda iktidarın verdiği sözlerin yalan olduğunu ve insanların artık bu yalanlara inanmadıklarını söyledi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, son günlerde sık sık adı duyulan imar barışının Beylikbağı bölgesinde yer alan mahalleleri kapsamadığını dile getirerek, “Kimseyi kandırmasınlar. İmar barışı parselizasyon, imar yapılan yerlerde uygulanacak. Yani sizin gibi tapusu olmayan ya da tapu tahsis belgesi olan yerlerde uygulanmaz. Buradaki halkı kandırıyorlar.

HER RAMAZAN AYNI YALAN

2012’den beri her yıl seçimlerden önce aynı sözleri duyduk. Tapular çekmecede dediler. Her seçim öncesi aynı sözleri verdiler. Ama seçim sonrası o verilen sözler unutuldu. Mübarek Ramazan ayında Başbakan geldi söz verdi. Verin oylarınızı biz size tapularınızı vereceğiz dediler. Bakın yine Ramazan geldi. Her Ramazan aynı yalan. Artık bu yalanlara inanmamanız lazım. Tapularınızı seçimden önce almazsanız, seçimden sonra unutun. Seçimden sonra kimse size tapu falan vermeyecek. Çünkü bu yasa sizi kapsamıyor. Bu yasadan yararlanmak için başvurduğunuzda, tapu tahsis belgesine dayalı haklarınızdan feragat etmeniz istenecek. Bütün kentsel dönüşümlerde bunu görüyoruz. İzmit Cedit Mahallesinde de verdikleri sözleri tutmadılar.” dedi.

HAKKINIZI KORUMAK BENİM BOYNUMUN BORCU

CHP Milletvekili Hürriyet verdiği her sözün arkasında durduğunu belirterek, “Ben söz verdim ve her zaman yerine getirdim. ‘Her koşulda ve şartta her koşulda yanınızdayım. Elimden ne geliyorsa desteğim tamdır’ dedim. Ve hala o sözümün arkasındayım. Bundan sonraki süreçte de bu sorunu çözmezlerse, bunu CHP iktidarında çözdürmezsem benim adımda Fatma olmasın. Biz umutlarımıza göre vaat ederiz, endişelerimize göre sözlerimizi tutarız. Bizim umutlarımız da endişemiz de sizlersiniz. Büyüklerin söz verişleri yürüyüp duran bir define, ehil olmayanların söz verişleri ise akıp giden bir zahmet ve eziyettir. Sizlere bu eziyetlere layık görenlere kanmayın. İsterlerse bal gibi yaparlar ama istemedikleri ortada.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler