‘Sürat ve verimliliği artırıcı tedbirler almalıyız’

‘Sürat ve verimliliği artırıcı tedbirler almalıyız’

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, “Kamu kuruluşlarında işlemleri kolaylaştırıcı hizmetlerde sürat ve verimliliği artırıcı tedbirler almalıyız.” dedi.

 

2man.gif

 

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Başkanlığında İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı. Workinn Hotel’de önceki gün gerçekleştirilen İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı’nda Gebze’deki Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından yürütülen kamu hizmetlerinin görüşülüp değerlendirildi. Toplantıya Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adnan Aksakal, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Haluk Türkoğlu, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Gebze İlçe Müftüsü Orhan Örnek, Gebze İlçe Nüfus Müdürü Hasan Aydın, Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Nalbant ve diğer kamu kurum müdürleri katıldı. 

İŞLERİ KOLAYLAŞTIRMALIYIZ

Toplantı bir konuşma yapan Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, “Kamu hizmetlerinin yürütülmesi ve sunulmasında meydana gelen değişimler ile kamu hizmetlerinin kalitesine ilişkin yeni talepler devlet-vatandaş ilişkisinde hizmet arzının daha etkin ve daha verimli yürütülmesini zorunlu hale getirmiştir. Aşırı bürokratik işlemler insanların zaman ve kaynak israfına neden olmaktadır. Bu nedenle kamu kuruluşlarında işlemleri kolaylaştırıcı hizmetlerde sürat ve verimliliği artırıcı tedbirler almalıyız. Bu amaçla bu toplantıyı tertip ettik. Kurumlarımız bu toplantıda aldığı kararları süratle hayata geçirecek ve etkin bir şekilde vatandaşa işlemlerinde kolaylık sağlayacaktır.” dedi.

ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

Toplantıda; insan odaklı hizmet anlayışının kurumlarımıza yerleştirilmesi, vatandaşın devlete olan güven duygusunu artırılması, kamuda hizmetlerin sunumunda tarafsızlık ilkesine riayet edilmesi, vatandaş müracaatlarını kolaylaştırıcı uygulamaların yaygınlaştırılması, standart belgelerin oluşturulması, dilekçe ve bilgi edinme hakkının kullanılması, tasarruf tedbirlerine uyulması, mesai saatlerinin ve yıllık izin kullanımının hakkaniyetli olması, kamu kurumları arasında işbirliği ve koordinasyon olması, bağımlılıkla mücadelede eylem planlarının hazırlanması, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimi gibi birçok konuda kararlar alındı. Gebze Kaymakamı Mustafa Güler toplantıya katılan kurum müdürlerimize teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.