“Spor yatırımlarını önemsiyoruz”

“Spor yatırımlarını önemsiyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Fen Lisesi öğrencileri ve ulusal yarışmalarda başarı yakalamış sporcularla bir araya geldi. Genç öğrencilerle spor ve gelecek üstüne sohbet etti.

“Spor yatırımlarını önemsiyoruz”Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Fen Lisesi öğrencileri ve ulusal yarışmalarda başarı yakalamış sporcularla bir araya geldi. Genç öğrencilerle spor ve gelecek üstüne sohbet etti.

“GELECEĞİN TEMİNATI GENÇELRDİR”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Fen Lisesi öğrencileri ve ulusal yarışmalarda başarı yakalamış sporcuları makamında konuk etti. “İdealimiz, çağını kurabilecek bir gençliktir” diyen Karaosmanoğlu, “Bunun için elimizdeki tüm imkânları seferber ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, geleceğimizin teminatı gençlerimizdir. Ecdadın izinden giden gençlerimizin her birini birer Fatih adayı olarak görüyorum. Tabii bunun için gençlerimizin kendilerini çok iyi yetiştirmeleri, çok çalışmaları gerekiyor. Gençlerimizden dünyaya yön vermelerini de istiyorum” dedi.

 “SPORUN GÜCÜ BAĞIMLILIĞIN ÖNÜNE GEÇER”

Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u kuşattığı 21 yaşında dünyanın en gelişmiş topunu tasarlayabilen, en usta kılıç erbabının karşısına çıkabilen, 6 dili konuşabilen, dünya siyasetine yön verebilen bir birikime sahip olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, “İnşallah gençlerimizden de bu gayreti bekliyoruz. Dünya üzerindeki adaletsizlikleri giderecek güç gençlerimizin elindedir. Bugün sizler bunun en güzel ispatısınız” dedi. Spor yapan gençlerin zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıktan uzak durduğunu da dile getiren Karaosmanoğlu, “Sporun gücü hem bağımlılığı hem de zararlı alışkanlıkların önüne geçmedeki öneminin farkındayız. Bu nedenle kentimizdeki spor yatırımlarına çok önem veriyoruz. Tesisleşmeye ve gençlerimizin bu merkezlerde spor aktivitelerin içerisinde olması bizler için elzem bir durumdur” şeklinde konuştu. 

ÇİNTİMAR, TEKİN VE İLBİLGİ DE KATILDI

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muzaffer Çintimar ve Fen Lisesi Müdürü Mesut Tekin yanı sıra Atıcılık branşında Türkiye 2018 Gençler Şampiyonu Murat İlbilgi, Atletizm 100 metre branşında Gençler ve Yıldızlar Şampiyonu İpek Usta ile birlikte Fen Lisesi Okul birincisi Görkem Yar ve okul ikincisi Ahsen Öztürk’ün hazır bulunduğu görüşmede geleceğin güçlü Türkiye’sinde gençler söz sahibi olacak vurgusu da yapan Karaosmanoğlu, “Spor yapan genç kendisine daha fazla güveniyor ve görüşlerini daha rahat ifade edebiliyor. İşte sporla eğitimle, bilimle, sanatla ve kültürle iç içe olan gençlerimiz de dünyaya yön verecek Türkiye’nin gücüne güç katacak. Sorgulayan ve özgür düşünceleriyle zalimlere karşı dünyada dik duracak gençlerimiz, bilişim alanında yeni gelişmelerin başında da gençlerimiz yer alacak” açıklamasını yaptı. Ziyaret yapılan fikir alışverişinin ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.