‘Şiddeti izleyenleri kınıyoruz’

‘Şiddeti izleyenleri kınıyoruz’

AKP Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı ve meclis üyesi Mustafa Öztürk, Mısır’da yaşanan katliamla ilgili açıklamada bulunarak; "Bugün Mısır'da...

AKP Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı ve meclis üyesi Mustafa Öztürk, Mısır’da yaşanan katliamla ilgili açıklamada bulunarak; "Bugün Mısır'da yapılan katliamı ve bu katliamı hiçbir müdahale de bulunmasızın sessizce izleyenleri esefle ve şiddetle kınıyoruz" dedi.

Mısır'da demokrasiye darbe yapıldığını belirten Öztürk, batı dünyası, büyük bir umutla başlattığı Arap baharının, halkın çoğunluğunun iktidarına dönüşmesini hazmedemediğini söyledi. Batı dünyası, halkın bir diktatörü devirmesinin ardından meşru bir seçimle Mısır'ın başına geçen Muhammed Mursi'yi ve temsil ettiği anlayışı devirmek için het türlü oyunu oynadığını dikkat çeken Başkan Öztürk,  "Batı dünyası Arap ülkeleri ile mutlak tabi dikta yönetimler üzerinden sürdürdüğü sömürüyü kurumsal tabiiyetli göstermelik demokrasiye dayalı sömürgeye dönüştürmek istemiştir.”dedi. Mısır’da yaşanan drama sessiz kalındığına dikkat çeken AKP Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı ve meclis üyesi Mustafa Öztürk, "Mısır'da maalesef kelimenin tam anlamıyla, bir insanlık dramı yaşanıyor. Bu katliamın tek suçlusu yalnızca Mısır Ordusu değildir. Darbenin hemen ardından oraya adeta para akıtan, darbecileri kutlayanlar ve Mısır'daki duruma hala darbe diyemeyen zihniyet de en az katliamı gerçekleştirenler kadar suçludur. Bu olay da bize bir kez daha göstermiştir ki Mısır'da meşru bir iktidarı kabul etmeyen ve Sisi'yi dost edinenler, demokrasi ve samimiyet sınavından geçememiştir. Yeryüzüne hâkim güçler, maalesef hala suskun kalmayı tercih ediyor. Şunu da söylemek gerekiyor, geçtiğimiz günlerde bir gazeteye boy boy ilan vererek seçimle Türkiye Başbakanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a diktatör diyenler, Mısır'daki bu hadise karşısında neden suskunlar" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.