Sera Gazı Envanteri çalışmaları sürüyor

Sera Gazı Envanteri çalışmaları sürüyor

Kocaeli Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği Eylem Planı için 1. Paydaş Çalıştayı yapıldı. Çalıştay sonucunda elde edilen çıktılar, Kocaeli İklim Değişikliği Eylem Planına entegre edilecek ve söz konusu çıktılar, 26 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi olan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Kocaeli Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği İnisiyatifi Projesi” araştırma bileşeni kapsamında 1.Paydaş Çalıştayı”  gerçekleştirildi.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı koordinasyonunda akademisyen, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yerel kamu kurum, özel sektör, STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda paydaşların üzerine düşen görevler konuşuldu.

 Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ünal Bostan’ın açılış konuşması ile başlayan Çalıştay, yoğun çalışmalar ile devam etti. Çalıştay’da, Kocaeli genelinde sera gazı emisyonlarının azaltılması ve iklim değişikliğinin kaçınılmaz etkilerine karşı Kocaeli’nin daha dirençli bir kent haline getirilmesi için gerekli çalışmalar konusunda önemli değerlendirmeler yapıldı.

GENİŞ PAYDAŞ KATILIMI İLE BELİRLENECEK

Söz konusu Çalıştay ile Kocaeli genelinde sera gazı emisyonlarını azaltım ve iklim değişikliğinin kaçınılmaz etkilerine daha dirençli bir kent yapısı oluşturmak için gereken uyum çalışmalarının, çözüm önerilerinin ve sorumlulukların konusunda uzman bilim insanları, resmi erk temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Büyükşehir Belediyemiz birim ve iştiraklerinden oluşan geniş bir paydaş katılımıyla belirlenmesi hedefleniyor.

SONUÇLAR 26 TEMMUZDA

Çalıştay sonucunda elde edilen çıktılar, Kocaeli İklim Değişikliği Eylem Planına entegre edilecek ve söz konusu çıktılar, 26 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek ikinci paydaş çalıştayında detaylandırılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler