1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sendikaları halk açar halk kapatır
Sendikaları halk açar halk kapatır

Sendikaları halk açar halk kapatır

AKP'nin kapatılması için dava açılan süreçte, "Partileri halk açar halk kapatır diyen AKP kendisine yapılmasını istemediğini başkasına misliyle yapıyor: Sendikaları halk açar halk kapatır

A+A-

** Gömlekten önce Milli Görüş partileri, gömlekten sonra AKP kapatılmak istenince demokrasi havarisi kesilen AKP, 20’nci yılında kendisine yapılmasını istemediğini başkalarına yapıyor.

** Yargı bağımsızlığının mumla arandığı ülkemizde Tüm Emekli-Sen’in kapatılmasına dair girişimin arkasında olduğuna kesin olasılık verilen AKP kapatılmak istendiğinde, “Partileri halk açar, kapatır” denmişti

 

Ülkemizde hukuksuzluk, geleneksel hale geldi. 2017 yılından bu yana faaliyet gösteren emeklilerin sendikası Tüm Emekli-Sen, kapatılmak isteniyor. Kütük sıra numarasını mahkeme kararıyla alan sendikaya yönelik bu tutuma Tüm Emekli-Sen Gebze Şube Başkanı Cemil Yüksek de tepki gösterdi. Yüksek, “Tüm Emekli-Sen” kapatılamaz başlığıyla açıklamada bulundu.

GÖMLEKTEN ÖNCE

GÖMLEKTEN SONRA

Gömlekten önce Milli Görüş partileri, gömlekten sonra AKP kapatılmak istenince demokrasi havarisi kesilen AKP, 20’nci yılında kendisine yapılmasını istemediğini başkalarına yapıyor. Yargı bağımsızlığının mumla arandığı ülkemizde Tüm Emekli-Sen’in kapatılmasına dair girişimin arkasında olduğuna kesin olasılık verilen AKP kapatılmak istendiğinde, “Partileri halk açar, kapatır” denmişti. Öte yandan Yüksek yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

BU SEFERKİ AYIBI ANKARA

VALİLİĞİ ÜSTLENDİ

Kuruluşu, faaliyetleri, örgütlenmesi Türkiye’nin de taraf olup imzaladığı, dolayısıyla yasa hükmünde olan uluslararası sözleşmelerle anayasal güvence altına alınmış, kapatılmak istenen sendikaların lehine sonuçlanmış sayısız mahkeme kararları olmasına rağmen, Ankara Valiliği hukuk tanımaz anti demokratik bir yaklaşımla dava açıyor.

Biz sendika olarak bu davanın hukuksuz olduğunu, yasalara aykırı olduğunu biliyoruz.

Bu dava Tüm Emekli Sen’in yürütmüş olduğu ve 13 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren hak alma mücadelesine karşı açılmıştır.

Barış isteyen, kardeşlik isteyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Ülkemizdeki bütün değerlerde pay sahibi olan emeklileri açlığa mahkum eden zihniyetle mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

DAVA KİME AÇILMIŞTIR?

Bütçeden emekliler için ayrılan payın artırılması için mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bu dava sağlık hizmetlerinde emeklilerden alınan katkı payları kaldırılsın diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bu dava “demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz” diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

 

Sendikalar dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de emekçilerin, çalışanların ve emeklilerin hak arama ve hak alma örgütleridir.

Hak mücadelesi yaparken sadece ve sadece üyelerine ve haklı mücadelelerine güvenirler. Oradan aldıkları güçle mücadelelerini sürdürürler.

Bizler mücadelemizi sadece emeklilerin hak mücadelesi ile sınırlı görmüyoruz. Ankara Valiliğinin hukuk dışı tutumuna karşı da mücadele ediyoruz.

Ankara Valiliğinin hukuk tanımaz tutumu bizim sendikal örgütlenmemizin önünde bir engel olamaz.

Var oluşunu kendi üyelerine ve 13 milyon emeklinin fiili ve meşru demokratik mücadelesine dayandıran Tüm Emekli Sen hak alma ve emek demokrasi barış mücadelesine her şart altında devam edecektir.

Tüm Emekli Sen Kapatılamaz

Yaşasın Tüm Emekli Sen

Bu haber toplam 628 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.