Şekerpınar’da dere ıslahı çalışmaları sürüyor

Şekerpınar’da dere ıslahı çalışmaları sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Çayırova Şekerpınar Mahallesi’nde içme suyu ve kanalizasyon altyapısı ile Kör (Yalak) deresinin ıslah çalışmalarını sürdürüyor.

KBB İSU Genel Müdürlüğü, 2021 ve 2022 yılı yatırım programı kapsamında Çayırova’da ihtiyaç duyulan bölgelerde altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. 2021 yılında çeşitli mahallelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı imalatı gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, yaptığı çalışmalar kapsamında 8,3 milyon lira harcama yaptı. 2022 yılı yatırım programı kapsamında çalışmalarını sürdüren İSU, ilçeye bağlı Şekerpınar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi ile yeni yapılacak Çayırova Devlet Hastanesi bölgesinde altyapı hatları yapıyor. Altyapı çalışmalarında Fatih Sultan Mehmet Caddesi ile hastane bölgesinde toplam 7 bin 300 metre uzunluğunda içme suyu hattı, 5 bin 350 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı, 25 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı ve 65 metre uzunluğunda yatay sondaj çalışması gerçekleştirilecek.

 

KÖR (YALAK) DERESİ ISLAH EDİLİYOR

İmalat çalışmalarının devam ettiği bölgede, şimdiye kadar 2 bin 150 metre uzunluğunda içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatı yapıldı. Kalan kısmın imalat çalışmaları hava şartlarına bağlı olarak ekipler tarafından devam ediliyor. KBB İSU Genel Müdürlüğü, Şekerpınar Mahallesi’nde yer alan Kör (Yalak) deresinde ıslah çalışması gerçekleştiriyor. Taş kesit olarak ıslah edilen derenin düzenli akışının sağlanması, taşkınların yaşanmaması ve insan ile çevre sağlığı için tehdit oluşturmaması için toplam 1 kilometre uzunluğunda ıslah çalışması gerçekleştirilecek. Ayrıca, dere üzerinde yaya ve araç trafiğini sağlamak için 5 adet menfez yapılacak. Ekipler tarafından yapılan çalışmalarda Kör (Yalak) deresinin, 220 metre uzunluğundaki kısmının ıslahı tamamlandı. Derenin kalan kısmı ile menfezlerin imalatları, yatırım programı kapsamında devam edecek.

 

isu-2-005.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.