SEDAŞ üniversite öğrencileriyle buluştu

SEDAŞ üniversite öğrencileriyle buluştu

  SAÜ Üretim Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen panelde SEDAŞ üniversite öğrencilerini bilgilendirdi. Elektriğin üretimi, iletimi,...

 

 

SAÜ Üretim Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen panelde SEDAŞ üniversite öğrencilerini bilgilendirdi. Elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ENKA, TEİAŞ ve SEDAŞ tarafından ayrı ayrı sunumlarla anlatıldı.

SEDAŞ ELEKTRİK DAĞITIMINI ANLATTI

SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, Sakarya Üniversitesi Üretim Araştırmaları Topluluğu’nun düzenlediği,  SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen, “Dünyada ve Türkiye’de, Enerjinin, Bugünü, Geleceği, Yönetimi, Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerji” panelinde elektrik enerjisi sektöründe elektrik dağıtım şirketi olarak faaliyetlerini, SEDAŞ’ın özelleşmesi ile birlikte şirket olarak uygulanan master projeleri ve yaptıkları yeni yatırım çalışmalarını, elektrik dağıtım piyasasının değişimini ve dağıtım ile perakende satış faaliyetlerinin ayrıştırılmasını, sektörün gelişimini anlatan bir sunum yaptı.

SEDAŞ SUNUMU ÇOK BEĞENİLDİ

 

SEDAŞ’ın sunumunu dikkatle dinleyen 200 elektrik ve elektronik öğrencileri ile endüstri mühendisliği ve makine mühendisliği bölümü öğrencileri sunum sonunda Yunus Bekircan’ı alkışlayarak, SEDAŞ’ın yatırımları ve çalışmaları hakkında, iş hayatıyla ilgili de bilgiler aldılar. Öğrenciler özellikle SEDAŞ’ta kariyer yapma koşulları üzerinde de durarak sorular sordular. Yunus Bekircan, şirket organizasyonu içinde çok farklı konularda kariyer yapılabileceğini, bayan çalışanların ve bayan yönetici sayısında özelleşme sonrasında büyük bir artış sağlandığını, öğrencilerin özellikle yabancı dil konusunda öğrenimleri sırasında kendilerini geliştirmelerinin faydalı olacağını belirtti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.