Polis Flormar işçilerinin pankartını kaldırdı

Polis Flormar işçilerinin pankartını kaldırdı

Flormar'da işten çıkarıldıkları için Gebze'deki fabrika önünde direnişe geçen işçiler, astıkları pankartların polis tarafından toplandığını belirttiler.


flormar.jpg

Gebze OSB’de bulunan Flormar Fabrikası’nda Petrol-İş Gebze Şubesi’ne üye oldukları için çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 127 işçi işveren tarafından işten çıkarıldı. İşten atılan işçiler fabrika önünde direnişe geçti. 84 gündür fabrika önünde direnişte bulunan işçilerin fabrikaya astıkları pankartlar bugün polisler tarafından söküldü. Konuyla ilgili olarak Petrol-İş Sendikası Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Mustafa Mesut Tekik yaptığı açıklamada, “Polis, 'yukarıdan' aldığı emir doğrultusunda Flormar’a dokunmaya başladı. Pankartlarımız sökülmeye, direniş bitirilmeye çalışılıyor.

DİRENİŞİMİZ YOĞUN BASKI ALTINDA

Gerekçe, 'eylemin siyasallaşması.' Sağduyu sahibi herkesten ama herkesten bu işin hakkaniyetle çözümüne katkı koymalarını bekliyoruz.” dedi. Petrol-iş Gebze Şube Başkan Yardımcısı Şivan Kırmızıçiçek ise yaptığı açıklamada, “Direnişimiz 84. gününde yoğun baskı altında sürüyor. Polis yukardan aldığı talimat doğrultusunda pankartlarımızı toplattırdı. Direniş alanımız sınırlandırılmaya ve müdahale zemini oluşturulmaya çalışılıyor.” diye belirtti.

 

Haber: Hanifi Surun

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.