Özel Gebze Eğitim Kurumlarında mezuniyet coşkusu

Özel Gebze Eğitim Kurumlarında mezuniyet coşkusu

Özel Gebze Eğitim Kurumlarının ortaokul 8. Sınıflar ve lise bölümü 12.sınıfların mezuniyet töreni coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

2017-2018 eğitim öğretim döneminin bitmesine sayılı günler kala Özel Gebze Eğitim Kurumlarının ortaokul 8. Sınıflar ve lise bölümü 12.sınıfların mezuniyet töreni velilerin ve kurum idarecilerinin katılımıyla coşkuyla bir şekilde gerçekleşti.

Özel Gebze Eğitim Kurumlarının spor salonunda yapılan mezuniyet töreni önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde istiklal marşı ile başladı. Açılış konuşmasını Özel Gebze Anadolu Lisesi Müdürü Turgut Yıldırım gerçekleştirdi.

Turgut Yıldırım yaptığı konuşmada,  “Kıymetli gençler! Atamızın dediği gibi  Türk, Öğün, Çalış, Güven. Geleceğin mimarları, mühendisleri, doktorları, öğretmenleri ve anne babalarısınız. Doğruluktan dürüstlükten ayrılmadan başarılarınızın katlanarak artmasını temenni ediyor ve diliyorum. Yolunuz açık aydınlık olsun.” Dedi.

YÜREKLERİNİZ BİLİMLE AYDINLANSIN

Özel Gebze İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Nevin Aslan ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti,  “Gençler ! Bu gün inancımı yüklendim de geldim yanınıza…Bu gün bayrağımı öptüm de geldim aranıza, bu gün Atamı bir kez daha andım da geldim, Mustafa Kemalin selamını, gençliğe daha bin yıl devam edecek hitabına daldım da geldim. Bu gün onlarca anne baba burada tel tel dokudukları emekleri yüklenip de gelmişler. Nakış nakış sevgileri örmüşler çocuklarının yüreklerine…Helal ediyor musunuz emeklerinizi anneler babalar…Bizde helal ediyoruz hakkımızı hakkını korusunlar diye yarınların… Bu gün bu öğretmenler yorgunluklarını çıkarıp da gelmişler umuda yolcu etmeye çocuklarını… Onlar da helal ediyor hakkını…Yolunuzu yolumuz eyledik hedefinizi hedefimiz. Biz dün de böyleydik bu gün de böyleyiz. Gençler devleştikçe bizler büyürüz.    Kütüphanelerde, laboratuarlarda sabahlayın, adaletin terazisinden şaşmayın, bilimle aydınlansın yüzleriniz. Sizler çalıştıkça gurur duyacaktır vatan.”

BİRİNCİLER PLAKET ÇAKTI

Program okul birincilerinin geleneksel okul birinciliği kütüğüne isimlerini çakmaları ve bayrak devir teslimi ile devam etti.

Okul birincilerine plaket takdimini gerçekleştiren Özel Gebze Eğitim Kurumları Onursal Başkanı aynı zamanda Eyüboğlu ailesinin değerli büyüğü Dursunali Eyüboğlu öğrencileri kutlayarak başarılar diledi. Kurucu Temsilcisi Fatma Nur Eyüboğlu’da öğrencilerin mezuniyet belgelerini ve madalyalarını takdim ederken öğrencileri kutladı ve tebrik etti.

Daha sonra öğrenciler keplerini havaya atarak öğretmenleri ile birlikte mezuniyetlerini kutladılar.

21 yıldır ilçe de varlığını sürdüren Özel Gebze Eğitim Kurumları 2017-2018 eğitim öğretim yılında öğrencilerini mezun ederken nice mezuniyetlerle daha imza atacaklarının sözünü verdi.

001.jpg002.jpg003.jpg005.jpg007.jpg010.jpg008.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler