Otizm Spor ve Yaşam Evi çalışmalar devam ediyor

Otizm Spor ve Yaşam Evi çalışmalar devam ediyor

İzmit Belediyesi, otizmli bireyleri sosyal hayata kazandırmak ve toplumda otizmli bireylere karşı hassasiyet ve farkındalık oluşturmak adına Kocaeli’de bir ilk olacak Otizm Spor ve Yaşam Evi projesinde çalışmalara devam ediyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla insana dokunan projelerine bir yenisini eklemeye hazırlanan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğünde Otizm Spor ve Yaşam Evi hayata geçirilecek. Dezavantajlı grupların hayata bakış açılarını olumlu yönde etkileyecek olan merkezde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 

 

UZMAN KADRO İLE HİZMET VERECEK

Yahya Kaptan Mahallesi’nde 160 metrekare alanda yapımına başlanan inşaat tamamlandığında içerisinde Otizm Spektrum Bozukluğu bulunan bireylerin ihtiyaç duydukları fiziksel aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri spor odaları, duyu bütünleme eğitimini alacakları alan, aileler ve otizmli bireylerle görüşme yapılabilecek bireysel görüşme odaları bulunacak. Dış mekânda ise çeşitli oyun, bahçe uğraşları, müzik-ritim ve spor faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Otizm Spor ve Yaşam Evi beden eğitimi öğretmeni, ergoterapist ve özel eğitim öğretmenlerinden oluşacak uzman kadrosuyla çalışmalarını yürütmeyi hedefliyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.