Öğretmen İl İçi Atama Sonuçları Açıklandı mı? Ne Zaman Açıklanacak?

Öğretmen İl İçi Atama Sonuçları Açıklandı mı? Ne Zaman Açıklanacak?

Öğretmenlerin il içi atama sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Binlerce adayın başvuru yaptığı il içi atama sonuçları için gözler MEBBİS sorgulama ekranında. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin il içi atama sonuçlarının açıklanacağı tarihe yayımladığı takvimde yer vermişti. Peki, 2024 öğretmen il içi atama sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? MEB il içi tayin sonuçları nasıl sorgulanır? İşte detaylar...

İl İçi Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İl içi yer değiştirme başvuru süreci ardından gözler sonuç tarihine çevrildi. Millî Eğitim Bakanlığınca öğretmenlerin 2024 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerine ilişkin duyuru, www.personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanmıştı. İl içi atamaları 22 Mayıs 2024 tarihinde valilikler tarafından gerçekleştirilecek. MEB il içi öğretmen yer değiştirme kılavuzuna göre adaylarda 30 Eylül 2024 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olma şartı aranacak.

Atamalar Nasıl Olacak?

İl içi yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlenecek.

MEBBİS Sorgulama Ekranı

MEB öğretmen il içi ve iller arası atama sonuçları MEBBİS üzerinden öğrenilecek. Adaylar, atama sonuçlarını öğrenmek için MEBBİS sorgulama ekranını kullanabilirler. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar, MEBBİS üzerinden sonuçlarına ulaşabilecekler.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Öğretmen il içi atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

İl içi atama sonuçları 22 Mayıs 2024 tarihinde valilikler tarafından gerçekleştirilecek.

2. İl içi atama sonuçları nereden öğrenilir?

Sonuçlar, MEBBİS sorgulama ekranı üzerinden öğrenilebilir.

3. İl içi atamalarda hangi kriterler dikkate alınacak?

Atamalar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Hizmet puanı eşitliğinde öğretmenlikteki hizmet süresi ve öğretmenliğe başlama tarihine göre öncelik verilecek.

4. Atamalar ne şekilde yapılacak?

Kaynak:Abbas Çakar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.