Mühendislerden Farplas işçilere destek

Mühendislerden Farplas işçilere destek

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ve Gebze İlçe Temsilciliği sendikaya üye oldukları işten çıkarılan Farplas işçilerine destek ziyaretinde bulundular.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkan Mehmet Ali Elma, TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Murat Kürekci, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Barış İnce, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Sekreteri Erdoğan Davulcu ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Eski Başkanı Sinan Yücel sendikaya üye oldukları işten çıkarılan ve fabrika önünde direnişte bulunan Farplas işçilerine destek ziyaretinde bulundular. Gerçekleşen ziyarette DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 Nolu Şube Başkanı Necmettin Aydın ve işçiler tarafından karşılanan mühendisler yaşanan süreç hakkında bilgi aldılar.

 

İŞÇİLERİN ANAYASAL HAKKI

DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 Nolu Şube Başkanı Necmettin Aydın bugüne kadarki yaşanan süreçle ilgili olarak oda başkanlarını bilgilendirdi. Ziyaretle ilgili olarak gazetemize özel açıklamada bulunan TMMOB Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Barış İnce, “TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ve Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği olarak anayasal haklarını kullandıkları için işten atılan ve uzun süredir fabrika önünde direnişte olan Farplas işçilerine destek ziyaretinde bulunduk. Farplas işçilerinin bu haklı mücadelelerinde onları yanlarında olduğumuzu belirttik. Makine mühendisleri yaşanana süreci daha ” dedi.

 

muhendisler-1.jpg

 

Haber: Ahmet Zeki AYAR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler