Mimarlar Odası’ndan GTÜ’ye işbirliği ziyareti

Mimarlar Odası’ndan GTÜ’ye işbirliği ziyareti

TMMOB Mimarlar Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Cenk Elgin ve yürütme kurulu üyeleri Gebze Teknik Üniversitesi’nde bir dizi ziyaretlerde bulundular.

TMMOB Mimarlar Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Cenk Elgin ve yürütme kurulu üyeleri önceki gün, Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilay Cosgun, Mimarlık Fakültesi Bölüm Başkanı Elif Özlem aydın oral ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Alpaslan Durukan’ı ziyaret etti. TMMOB Mimarlar Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Cenk Elgin ve yürütme kurulu üyeleri önceki gün Gebze Teknik Üniversitesi’nde bir dizi ziyaretlerde bulundular.

 

“İŞBİRLİĞİNE AÇIK OLDUĞUMUZU BİLDİRDİK”

Gerçekleşen ziyaretler ve görüşmelerin son derece verimliği geçtiğini ifade eden TMMOB Mimarlar Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Cenk Elgin, “TMMOB’un kültürünün ve meslek etiğinin nesilden nesile aktarımı için lisans düzeyindeki mimar adayı öğrencilerimize gelenekselleşmesini amaçladığımız ‘Mimarlık ve Etik’ konulu seminerleri Mimarlar Odası Gebze Temsilciliği olarak düzenleme noktasındaki gönüllülüğümüzü bildirdik. Gebze ve civar ilçelerdeki problematik alanlardaki sorunlara çözüm önerileri geliştirecek akademik çalışmalar için mimarlar odası ile ortak çalışma zemininin oluşturulması noktasında her zaman işbirliğine açık olduğumuzu bildirdik.

 

ORTAK PANELLER DÜZENLEME

Gebze Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen mimarlık camiasında duayen mimarların panelist olarak davet edildiği panelleri üniversitemiz ile ortak düzenleyerek temsilciliğimiz üyeleri ile katılım göstermek konusundaki isteğimizi ilettik. Lisans ve yüksek lisans düzeyindeki akademik çalışmalar için çalışma alanı seçiminde Gebze ve civar ilçelerin sorunlu alanlarının tercih edilmesiyle bölgemizdeki sorunlu, kritik alanlarında çözüm önerileri geliştirilmesine katkı sunarak bölgedeki sorunlara akademi eliyle çözüm bulunmasının önemine değinen hocalarımıza bölgeye hakim olan mimarlar olarak çözüm geliştirilmesine ihtiyaç duyan alanların belirlenmesinde işbirliği içerisinde olacağımızı ilettik.

 

SAMİMİ VE VERİMLİ BİR GÖRÜŞME

Gebze Teknik Üniversitesi mimarlık fakültesi şehir ve bölge planlama bölümünde gelişmekte olan köyler ve şehir merkezlerinin planlama süreçlerine yönelik akademik çalışmalarda üniversitemizle ortak çalışmalarda yer alarak bölgemize fayda sağlayacak çözüm önerileri geliştirebileceğimiz akslardan bahsettiğimiz samimi ve verimli bir görüşme gerçekleştirildi. Meslektaşlarımıza kent ve toplum adına atacağımız adımlarda desteklerini belirttikleri ve bizi ağırladıkları için teşekkür ederiz” dedi.

 

manset-2-175.jpg

 

Haber: Hanifi SURUN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler