“Millet” parça pinçik “Cumhur” safları sıklaştırıyor

“Millet” parça pinçik “Cumhur” safları sıklaştırıyor

Yerel seçim döneminde “Millet İttifakı” parça pinçik bir hale bölünürken Cumhur İttifakı safları sıklaştırdı. AKP’li KBB Başkanı Büyükakın, AKP Gebze’de mahalle başkanları toplantısından çıkıp Dilovası’nda MHP’nin yeni yönetimini tebrike gitti

14-28 Mayıs seçimlerinin ardından muhalefetteki Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin liderlerinin birçoğunun yerel seçimlere tek başlarına gireceklerine dair açıklamalarına karşın genelde sürdürülürlüğünü Cumhur İttifakı bileşenlerine borçlu olan AKP, mart ayındaki yerel seçimde yerelde de sürdürülürlüğünü sürdürmek için safları sıklaştırmaya başladı. Önümüzdeki dönem için bir kez daha Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına AKP Genel Merkezi tarafından atanıp ipi göğüslemek amacındaki AKP’li KBB Başkanı Tahir Büyükakın, AKP Gebze İlçe Teşkilatı’nda yönetimle birlikte mahalle birim başkanları toplantısının ardından soluğu Dilovası’nda aldı. MHP Dilovası İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti.

tahir-buyukakin-4.jpgKonuya dair AKP Kocaeli Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından yerel basına servis edilen haber şöyle:

“DAHA İYİ HİZMET SUNMAK İÇİN BURADAYIZ”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, AK Parti Gebze ilçe yönetim kurulu ile mahalle başkanları toplantısına katıldı. Başkan Büyükakın ayrıca, Dilovası ilçesinde ki temasları nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Dilovası İlçe Başkanı Ekrem Sıtar ve yönetimine konuk oldu. Başkan Büyükakın’a burada da Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve AK Parti İlçe Başkanı İlhan Yıldırım’ında eşlik etti. AK Parti İlçe Başkanı Recep Kaya ve Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yer aldığı AK Parti Gebze ilçe toplantılarında, “İlçemize daha iyi hizmetler sunma ve mahallelerimizdeki ihtiyaçları belirleme üzerine istişarelerde bulunmak için bugün sizlerle birlikteyiz” diyen Başkan Büyükakın, “Gebze'nin geleceğine şekil verecek projeleri ve hizmetleri konuşmak için bugün teşkilatımıza konuk olduk. Şunu çok iyi biliyoruz ki birlikte daha büyük başarılara imza atacağız. Bunun için büyük çaba ile çalışıyoruz” ifadelerini sarf etti.

tahir-buyukakin-2.jpg

“TÜRKİYE YÜZYILI KADROSUYUZ”

Güçlü Türkiye ve Kocaeli sevdası için tüm teşkilatlarla çalıştıklarını birlikteliklerde ifade eden Başkan Büyükakın, “Eser ve hizmet siyasetinde merkeze insanımızı koyuyoruz. Tüm yorgunluğumuz günün sonunda bir Allah razı olsun içindir. Bugün bir kez daha şunun altını çizmek istiyorum. Hep birlikte Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmek için yola çıkan kadrolarız. Ülkemizin, şehrimizin ve milletimizin hayrına olan işlerle hemhal oluyoruz. Çünkü biz ülkemizi ve Kocaeli’ni çok seviyoruz. Şehrimizi, insanımızı, doğasını, üretmesini, heyecanını çok seviyoruz. Gebzeli ve Dilovası’nın güzel insanlarının verdiği sorumluluğunun ne demek olduğunu biliyoruz. Bu kadim sorumluluk için gece gündüz demeden çalışıyoruz” şeklinde konuştu.tahir-buyukakin-3.jpg​​​​​​​

“DURMAK YOK. ESER SİYASETİNE DEVAM”

Dilovası ve Gebze’de ki görüşmelerinde Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından ve projelerinden de bahseden Başkan Büyükakın, “Vatandaşımızın bize olan güvenini hiçbir şekilde boşa çıkarmıyoruz. Cumhur İttifakı olarak millî hedeflerimiz ile millî hayallerimiz etrafında birleşerek ve bütünleşerek eserler üretiyoruz. Şehrimizin doğusundaki, güneyindeki, kuzeyindeki ve batısındaki her karış yere hizmet götürüyoruz. Gerek Gebze’de gerekse Dilovası’nda onlarca eserimiz hemşerilerimizle buluşuyor. Tüm Kocaeliler için durmak yok eser ve hizmet siyasetine devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler