Mavera Yapı Denetim hedef büyüttü

Mavera Yapı Denetim hedef büyüttü

  Henüz bir yıl önce kurulmasına rağmen bölgemizde çok büyük projelere imza atan Mavera Yapı Denetim Ltd.Şti., hedefini büyüttü.Firma, 2014...

 

 

Henüz bir yıl önce kurulmasına rağmen bölgemizde çok büyük projelere imza atan Mavera Yapı Denetim Ltd.Şti., hedefini büyüttü.

Firma, 2014 yılı içerisinde Kocaeli’nde İzmit ve Gölcük’te, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda da Kartal, Pendik ve Tuzla’da yeni şube açmayı planlıyor. Gebze’nin önde gelen işadamlarından, Remax Gayrimenkul brokeri Ferhat Ergün, Kenan Ozan Kaplan ve Halim Soğukpınar’ın ortak olduğu, Yapı Koordinatörlüğünü de Altan Erman’ın yaptığı Mavera Yapı Denetim Ltd.Şti., dev projelere imza atıyor. Şirketin ortaklarından Halim Soğukpınar, 8 yıl Türkiye’nin önde gelen yapı denetim firmalarında çalıştığını, daha büyük projelere imza atmak için mevcut ortaklarla bu şirketi kurduklarını belirterek, “Yapı denetimini yaptığımız ve müşavirlik hizmeti verdiğimiz birçok firma bulunmakta. Bu firmalardan bazıları Reysaş Gayrimenkul, Elit Alyans ve Bizim Marketler Grubu’dur. Reysaş Gayrimenkul’ün Çayırova ve Marmara bölgesindeki depolarının yapı denetimleri devam ediyor, ayrıca Reysaş’a müşavirlik hizmeti veriyoruz. Projelerimiz arasında, Elit Alyans’ın 80 konutluk, lüks konut projesi bulunuyor. Ayrıca Ülker’e ait Bizim Marketler Grubu’nun depo ve Outlet Marketing projesini de biz yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

KISA SÜREDE, BÜYÜK BAŞARI

Yeni bir firma olmalarına rağmen sektörde önemli bir başarı yakaladıklarını kaydeden Halim Soğukpınar, “1 yıllık firma olmamıza rağmen 200 bin metrekare inşaat denetim alanı. Oldukça yüksek bir rakam. Bir firma, yapı denetiminde 360 bin metrekareyi geçtiğinde ikinci yapı denetim firmasını kurulabiliyor. Bizim önümüzdeki süreçte hedefimiz, Çakıl Yapı Denetim ismiyle ikinci firmayı kurmak” dedi. Kocaeli’nde 70 civarında yapı denetim firması olduğunu söyleyen Soğukpınar, deprem bölgesi olan Türkiye’de yapı denetim firmalarının çok önemli olduğuna dikkat çekti. Özellikle depremden sonra yapı denetim firmalarının önem kazandığını belirten Soğukpınar, sektörle ilgili yaptığı değerlendirmede ise, şunları söyledi:” Yapı denetim firmalarının en büyük sorunu, müteahhitle devlet arasında kalmak. Biz istiyoruz ki rekabet yerine sabit fiyat gelmeli, müteahhit bizi seçmemeli, işi devlet vermeli. Bizlerle müteahhit arasındaki para işini kesmesi lazım. Ben iş kaybederim ya da iş alamam kaygısıyla müteahhide şirin görünmek için taviz vermemeliyiz.”

İŞ GÜVENLİĞİ VE DENETİMDE HASSASLIK ÖNEMLİ

 

Yapı Koordinatörü Altan Erman ise, yapı denetiminde son derece titiz ve hassas bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Projenin küçük ya da büyük olması bizim için önemli değil, tüm yapı denetimlerinde aynı titizlik ve profesyonellik anlayışı ile hizmet veriyoruz” dedi.14 kişilik kadroyla hizmet sunduklarını ifade eden Altan Erman, “Sanayi yapıları, depolar, konutlar bizim yapı denetim iş alanlarımız.  Bir denetim 500 metrekarelik bir yapı için ortalama bir yıl sürüyor. Büyük projelerde bu süre artıyor. İmalat aşamasında iş güvenliğini ön planda tutuyoruz. Son derece hassas ve titiz bir denetim hizmeti sunuyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yerel yönetimler ve imalat yapan firmalar arasında sağlıklı bir yapı denetim köprüsü oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.