Mahalleliler Akbaş’a dava açıyor

Mahalleliler Akbaş’a dava açıyor

 İnönü ve Emek Mahalleleri Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği ve mahalle sakinleri Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ı proje kapsamında...

 

İnönü ve Emek Mahalleleri Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği ve mahalle sakinleri Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ı proje kapsamında kendilerini muhatap almadığı için mahkemeye veriyor.

2009 yılında gündeme gelen ve aradan geçen 5 yıla rağmen bir netice alınamayan Korkak Dere Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yine hararetli günler başlıyor. En son ki meclis toplantısında SP ve CHP’li meclis üyeleri projenin iptalini istemişti. Meclis üyesi sayısı olarak üstünlüğü elinde bulunduran AK Partili meclis üyeleri projenin iptalini kabul etmemişti. Başkan Akbaş ise halka rağmen kentsel dönüşüm yapmayacaklarını ifade etmişti.

AKBAŞ MAHKEMELİK OLUYOR

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yaşanan bu son gelişmelerden sonra İnönü ve Emek Mahalleleri Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği ve mahalle sakinleri atağa geçti. Kendileriyle görüşmeyen ve kendilerini muhatap bile almayan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş hakkında Kocaeli Savcılığına suç duyurusunda bulunup, Kocaeli İdari Mahkemesine ‘kendilerini muhatap almadıkları için ve Korkak Dere Kentsel Dönüşüm Projesi’nin iptali için dava açacaklar.

 

AKBAŞ NEDEN KAÇIYOR

Konu hakkında açıklama yapan Dernek Başkanı Murat Koca evrakları salı gününe kadar tamamlayıp Başkan Akbaş hakkında dava açacaklarını söyledi. Başkan Koca, “Madem Başkan Akbaş bizi halk olarak bir insan olara muhatap almıyor o zaman mahkeme ile uğraşsın” dedi. Başkan Akbaş’ın ‘halka rağmen kentsel dönüşüm yapmayacağız’ sözlerini eleştiren Koca, “Başkan Akbaş hangi halktan bahsediyor acaba. Kendisiyle ne zaman görüşmek istesek kapılar hep yüzümüze kapandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte görüştük Başkan Akbaş’la görüşmek mümkün olmuyor” diye konuştu.

ORTADA NASIL BİR RANT DÖNÜYOR

 

Koca, Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu’nun bile Başkan Akbaş’ı kendileri ile görüşmeye ikna edemediğini ifade ederek, “Sayın Kaymakamımızla konu hakkında görüştük. Kendisi ‘dernek yönetiminden birkaç kişi yanında getir ben sizi görüştüreceğim’ dedi. Ancak kaymakam bile görüşmeye ikna edemedi” dedi.  Mahalleli olarak Başkan Akbaş’ın karşısında olduklarını söyleyen Koca, “Nasıl bir rant dönüyor ki bizden bunu saklıyorlar. Artık Başkan Akbaş ile mahkemede görüşeceğiz” ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.