Mahalleli kentsel dönüşüm yapacak

Mahalleli kentsel dönüşüm yapacak

Çayırova İnönü ve Emek Mahallesi sakinlerinin Çayırova Belediyesi’nin kentsel dönüşüme karşı kazandıkları hukuk mücadelesinin ardından mahalleliler kendileri mahallelerinde dönüşüm yapmaya karar verdi.

mahalleliler.jpg

 

 

 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çayırova İnönü ve Emek Mahalleleri Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Murat Koca, “Mahallemizde yapacağımız çalışma ile ilgili olarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi şehir plancılarıyla görüşerek bölgemize davet ettik. Bizleri kırmayıp davetimize icabet ettiler. Geçtiğimiz Pazar günü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Bir Umut Derneği Ve Mekânda Adalet Derneğinden Şehir Plancısı, Mimar, Sosyal bilimci ve sanatçılar İnönü ve Emek Mahallelerimizi görmek, tanışmak ve taleplerimizi anlamak üzere bir keşif gezisi yaptılar. Kendilerine mahallelerimizi adım adım gezdirdik. Hikâyemizi ve taleplerimizi anlattık ve olasılıklar üzerine görüş alışverişinde bulunduk.

HERKESİN GÖRÜŞÜ ALINACAK

Kendi aralarında yapacakları değerlendirme sonrasında muhtemelen bayram ertesinde bir atölye çalışması yapacaklar. Bu çalışmada sağlıklı, sosyal ve toplum yararına bir kentsel dönüşüm plan ve projesine altlık oluşturacak. Mekânsal, sosyal ve ekonomik tespitler yapılacak. 3 gün sürmesi beklenen bu çalışmada mahallelerimizdeki her evin kapısı çalınacak. Bilgiler toplanacak, görüşler alınacak. Bu Bilgiler ve insanlarımızın tercihleri çerçevesinde bir sonraki aşamanın yeni plan ve proje çalışmalarının yol haritası oluşturulmaya çalışılacak.” dedi.

 

Haber: Hanifi Surun

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.