KOÜ, adından söz ettiriyor

KOÜ, adından söz ettiriyor

Kocaeli Üniversitesi spor takımları son yıllarda katıldıkları tüm turnuvalarda iyi dereceler elde ediyor

EN BÜYÜK ETMENLERDEN

Sporun her branşında kendini gösteren Kocaeli Üniversitesi, salon futbolu, futbol tenisi, korfbol, bisiklet, curling, uzak doğu sporları ve daha birçok branşta aldığı başarılarla adından söz ettiriyor. Takımlarda yer alan sporcular ve antrenörlerin çoğunu Spor Bilimleri Fakültesi oluştururken antrenörler, tecrübeleriyle öğrencileri yönlendiriyor. Tesis altyapısı bakımından Türkiye’deki sayılı fakültelerden biri olan KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi, elde edilen başarılarda en büyük etmenlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Bunun yanında Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı da her turnuvada takımlara destek veriyor. Sağlık alanında ve kültürel faaliyetlerde öğrencilerin her daim yanında olan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, sportif etkinliklerde de takımları yalnız bırakmıyor.

TURNUVALARA DAMGA VURUYORLAR

Kocaeli Üniversitesi takımlarının başarıları hakkında konuşan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Demir, neredeyse her alanda dereceye girildiğini söyledi. Prof. Dr. Demir, “Özellikle kadın salon futbolunda üst üste aldığımız şampiyonluklar var. Bu yıl da Türkiye Şampiyonu olarak gelecek yıl ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazandılar. Kadın-erkek karışık oynanan korfbol sporunda Türkiye ikinciliği elde ettik. Üniversitemizin, futbol tenisinde de kadınlarda Türkiye birinciliği var. Curling kadınlarda, bisiklette hem kadın hem de erkeklerde ve uzak doğu sporları, wushu-sando-taoda Türkiye üçüncülüğü almış durumdayız. Atletizmde de kadınlar 200 ve 400 metrede Türkiye ikinciliğimiz var. Bilek güreşi, okçuluk ve daha birçok branşta da dereceler var” dedi.

BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAK

Prof. Dr. Hakan Demir, öğretim üyelerinden oluşan antrenörlerin, kendi alanında yetkin ve Türkiye dereceleri olduğunu belirterek, “Bu başarıların gelmesinde öğrenci ve öğretim üyelerimizin hevesle çalışması başrol oynuyor. Özveri olmadan sporda veya başka bir alanda başarı gelmez. Bunun farkında olan öğrenci ve öğretim üyelerimiz, disiplinli ve azimli çalışmalarıyla önemli dereceler elde ediyor. Bu noktada Rektörlüğümüz ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza da bize maddi imkanlar sağladıkları için teşekkür etmek isterim. Bizi yalnız bırakmayıp ellerinden geldikçe yardım ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

BAŞARI DA KENDİLİĞİNDEN GELİYOR

KOÜ’nün gelişmiş spor altyapısına vurgu yapan Prof. Dr. Demir, “Basketbol, voleybol, hentbol gibi sporların yapıldığı tribünü olan büyük bir spor salonumuz var. Yine yarı olimpik bir yüzme havuzumuz mevcut. Geçtiğimiz yıl hizmete açılan oldukça güzel atletizm pisti ve futbol sahamız var. Burada yakın zamanda futbol turnuvası ve uluslararası öğrenciler ile Türk öğrenciler arasında dostluk maçı oynandı. Tenis kortlarımız da mevcut. Üniversitemizin bu anlamda alt yapısı gelişmiş durumda. Bu da başarıyı beraberinde getiriyor.” dedi.

TURNUVALARIN YENİLERİ DÜZENLENECEK

Üniversitelerin akademik ve bilimsel çalışmaların yanında spora ve sanata da önem vermesi gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Demir, “Spor ve sanatı ayrı bir yerde tutuyorum. Üniversitelerde; öğrencilerin, öğretim üyelerinin ve halkın bir araya gelmesi için sportif ve sanatsal etkinlikler çok önemli. Rektörlüğümüz ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız ile birlikte üniversite öğrencilerimiz ve personelimizin kaynaşması için bu tip sportif etkinliklere önem veriyoruz. Düzenlediğimiz turnuvalara olan talebin yüksek olması bunların devamının geleceğini gösteriyor. Fakültelere uzakta olmamıza rağmen her fakülteden öğrenci ve öğretim üyelerimiz tesislerimizden faydalanıyor. Tıp hekimi olarak sporu çok önemsiyorum. Beden, ruh ve toplumsal sağlımız için spor yapmalıyız.” açıklamasını yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler