KOŞABİLİYORKEN KOŞ PROJESİ YENİ DÖNEME BAŞLIYOR

KOŞABİLİYORKEN KOŞ PROJESİ YENİ DÖNEME BAŞLIYOR

  Spor Genel Müdürlüğünün 7’den 70’e her yaştan ve her kesimden vatandaşları spor yapmaya teşvik etmek, spor kültürünü yaygınlaştırmak,...

 

 

Spor Genel Müdürlüğünün 7’den 70’e her yaştan ve her kesimden vatandaşları spor yapmaya teşvik etmek, spor kültürünü yaygınlaştırmak, halka sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amaçlarıyla ülke çapında uygulamaya sunduğu "Koşabiliyorken Koş" çalışmalarında yeni dönem 2 Eylül’de başlıyor. Vatandaşların 2 Eylül'den itibaren uzman antrenörler eşliğinde bilinçli spor yapabilmesi için gerekli önlemler alınırken, tesisler yoğun kullanıma hazır hale getirildi. 

 

ÇOCUKLAR OKUL'A ANNELER SPOR'A

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü uzman antrenörleri eşliğinde 1 yıldır sürdürülen çalışmalarla yüzlerce vatandaş sabah sporuyla güne başlarken, özellikle ev hanımları pilates ve cimnastik çalışmalarına yoğun ilgi gösteriyor. Sabah saatlerinde çocuklarını okula gönderen annelerin yararlanabilmesi için gerekli düzenleme yapılırken, günün her saati açık olan tesisler vatandaşların hizmetine sunuluyor.  

 

Gebze’de hafta içi günlerde sabah saat 07:00’de Alaettin Kurt Stadında yürüyüş ve koşu ile başlayan “Koşabiliyorken Koş” programı, saat 08:00’den itibaren spor salonu ve cimnastik salonunda  egzersiz ve pilates çalışmalarıyla devam edecek. Yeni dönemde proje koordinatörlüğü görevine uzman antrenör Gülsu Çelik devam ederken, egzersiz ve pilates çalışmalarını sportif eğitim uzmanı Ş.Sinem Bayrak yürütecek.

 

SAĞLIK ÖNLEMLERİ MERKEZ HASTANESİNDEN

 

Projenin sağlık hizmetleri Gebze Merkez Hastanesi tarafından yürütülürken, uzman sağlık ekibi ve tam teşekküllü ambulans her çalışmada hazır bulunduruluyor. Hastanenin uzman doktorları tarafından çeşitli seminerler ve konferansalarla desteklenen proje ile vatandaşlara beslenme, kanser, kadın hastalıkları ve çeşitli konularda destekleyici bilgiler veriliyor. 

 

KAYITLAR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜNDE

 

Hizmetlerin ücretsiz sunulduğu çalışmalara kayıt olabilmek için Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne başvurmak yeterli olurken, ayrıntılı bilgi müdürlüğün 6461264 numaralı telefonundan alınabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.