KOMEK’te 17 bin kişiye eğitim verildi

KOMEK’te 17 bin kişiye eğitim verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) bu alanda verdiği ücretsiz eğitimlerle Kocaeli’nde önemli bir eksiği dolduruyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) bu alanda verdiği ücretsiz eğitimlerle Kocaeli’nde önemli bir eksiği dolduruyor. Özellikle öğrencilerin tercih ettiği ücretsiz dil kurslarında şimdiye kadar toplamda 115 bin 895 kursiyer eğitim alarak sertifika almaya hak kazandı. KO-MEK dil branşlarına yeni kayıtlarda online olarak www.komek.org adresinden devam etmektedir.

              

17 BİN 005 KURSİYER KO-MEK İLE ARAPÇA ÖĞRENDİ

Kimi kursiyerin Kuran-ı Kerim’i okumak ve anlamak için kimi kursiyerinde gelişen ticaret sektöründe kendine daha güçlü bir yer edinmek için eğitim aldığı Arapça branşında şimdiye kadar 17 bin 005 kişiye eğitim verildi. Aktif olarak 708 kursiyerin devam ettiği KO-MEK kurslarında eğitimler ücretsiz olarak devam etmektedir. 

 

PEKİ, ŞARTLAR NE?

KO-MEK kurslarında Arapça kursuna yazılmak için hangi şartları taşımak gerekir. Öncelikle kursiyer okuma yazma bilmeli veya ilkokul mezunu olmalıdır. A2 (ikinci) seviyesi için; A1 (birinci) seviyesi belgesine sahip olmak veya eğitim merkezlerinde yapılacak, A1 Seviye yeterlilik sınavında başarılı olmalıdır.  En son olarak da; kursiyer kendisi için en uygun kurs merkezine online olarak başvuru yapmalıdır. 

 

KURS SONUNDA SERTİFİKA VERİLİYOR

Alanında usta eğitimciler eşliğinde verilen eğitimler sonucunda ölçme ve değerlendirme sınavları yapılarak yeterli puanı alan kursiyerlere sertifika veriliyor. Sertifika öğretim programı sürecinde kursiyerlerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir. Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan kursiyerlerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Kursiyerler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

 

ONLİNE BAŞVURU İÇİN

Siz de 12 ilçede 43 kurs merkezinde verilen eğitimlere katılmak için www.komek.org adresinden online kayıt yaptırarak istediğiniz branşta eğitim alabilirsiniz.

 

ko-mek-1.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler