KOİDER ve ÜTİK kaynaşma gecesi düzenledi

KOİDER ve ÜTİK kaynaşma gecesi düzenledi

KOİDER VE ÜTİK’in işbirliğinde düzenlenen organizasyonda iş kadınları bir araya geldi.

Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (KOİDER), geçtiğimiz akşam Üretim ve Ticaret Kurulu (ÜTİK)’in  misafiri oldu. Kokteyl ile başlayan ardından her üyenin kendini tanıttığı ve son olarak KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz ile gerçekleştirilen söyleşinin yapıldığı programda, KOİDER ve ÜTİK üyeleri birbirleriyle tanışıp iş birliği yapma fırsatı buldu.

 

‘HEDEFİMİZ MUASIR MEDENİYET SEVİYESİ’

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ÜTİK Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Pınar, “ÜTİK, ekonomi tabanlı bir kuruluş olması nedeniyle ilk olarak başta üyelerinin çeşitli dar boğazlarda yara almadan kurtulmasını sağlamaktır. Burada her bir üyemize önemli işler düşüyor. Biz hep birlikte el ele vererek istişare ederek hareket ediyoruz. En büyük hedefimiz şehrimizin ekonomik olarak muasır medeniyetler seviyesine yükselmesidir. Asıl hedefimiz üyelerimizin menfaati doğrultusunda hizmet ederken aynı zamanda kuruluş amacımız çerçevesinde şehri ekonomik olarak geliştirmektir” dedi.

 

‘YATIRIM AĞI OLUŞTURACAĞIZ’

Sözlerini sürdüren Başkan Pınar, “Hedeflerimiz ve çalışmalarımız ülkemiz ekonomisine ciddi faydalar sağlayacak düzeydedir. Odağımız; üyelerimizin yurt dışındaki ülkelerde de aktif olarak faaliyetlerini yürütmeleri için uygun olanakları sunmak, yurtdışında edinilecek tecrübe ve iş birliği çalışmaları ile ülkemize fayda sağlamaktır. Bu konuda etkin bir yatırım ağı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu konuda aynı yolu yürüdüğümüz tüm topluluklarla destek ve tecrübe işbirliğine varız” ifadelerini kullandı.

 

DERNEĞİ ANLATTI

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz ise “KOİDER, iş dünyasında deneyim bilgi ve becerilerini kullanarak alanlarında başarı elde etmiş iş kadınlarının bir araya gelerek daha güçlü olması için kurulmuştur. Derneğimiz; sanayi ve ticaretin oldukça gelişmiş olduğu Kocaeli’de işveren ve yönetici kadınların kendilerini ifade etmeleri, ticari bağlantı kurmaları, girişimciliğin desteklenmesi, iş hayatında kadın erkek fırsat eşitliğinin savunulması, kadın istihdamının arttırılması, iş hayatındaki kadınların ihtiyaç duyulan konularda eğitimlerin düzenlenmesi gibi konularda faaliyet yürütüyor” dedi.

 

‘KATKI SAĞLAMAYA DEVAM’

KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz, açıklamalarının devamında Biz inanıyoruz ve biliyoruz ki iş hayatında kadının yeri arttıkça ülke olarak daha hızlı ve güvenle büyüyebiliriz. Her zaman kendini geliştiren, üyelerinin görüş ve önerilerini alan bir yönetim anlayışı içerisinde, birlik ve beraberliğin verdiği enerjiyle projelerimizi hayata geçirecek ülkemize ve ilimize katkı sağladık ve sağlayacağız. İş Kadınlarımızı derneğimiz çatısı altında görmek hepimizin arzusudur” şeklinde konuştu.

 

Haber: Hanifi SURUN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.