Kocaelispor’u kenara bırakma lüksümüz yok

Kocaelispor’u kenara bırakma lüksümüz yok

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık yaptığı açıklamada, ”Bundan sonra İnşallah açık ve şeffaf bir yönetimle Kocaelispor önümüzdeki süreçte daha güzel başarıları yakalar” dedi

AMATÖRE YATIRIM

 Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen basın toplantısında Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, yerel basına önemli açıklamalarda bulundu. Işık yaptığı açıklamada,” Büyükşehir Belediyemiz amatör spora önemli yatırımlar yapıyor. Amatör kulüplere verdiği destek her türlü takdirin üzerinde. Bu amatör sporlara yapılan yatırımlar belli bir süre  sonra profesyonel sporlara yansıması kaçınılmaz. İnşallah bundan sonra her geçen gün Kocaeli’miz sportif başarılarda daha fazla duyacağız. O konuda tereddüdüm yok. Çünkü uzun süredir amatör spora yoğun yatırım yapıyoruz. Bence doğru olanda bu. Amatör spora, altyapıya ne kadar iyi yatırım yaparsanız özelikle bunun meyvelerini belki kısa bir süre içerisinde değil ama orta veya uzun vadede alırsın. Bu konuda Büyükşehir Belediyemizin ve Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz yaptığı çalışmalar takdire şahan çalışmalar” dedi.

BORÇLARDAN KURTULDU

 Kocaelispor konusunda, özelikle ben Bahri Yavuz’a teşekkür etmek isterim.  Sebebi de şu; Kocaelispor maalesef borçları ile çözümsüz bir noktadaydı. Ama zamanında Kocaelispor için yapılan KEV tesislerini bir türlü değerlendirilmemesi ve borçlarla ilgili bir adım atılamaması sebebiyle Kocaelispor umutsuz bir vaka olarak duruyordu. Fakat daha sonra bizimle de temas kurdu, Büyükşehir Belediye Başkanımız büyük fedakarlık yaptı. O dönemde İl başkanımız büyük gayret gösterdi. Derince’ deki spor alanı KEV’den Kocaelispor’a aktarıldı. Kocaelispor’da bunu borçların ödenmesi ve bir yurt yapılması karşılığında Kent konut ile anlaştı. Hükümetimizde vergi ve SSK ile ilgili yeniden yapılandırmayı yapınca Kocaelispor ilk defa borçlarından sıyrıldı. Yeni bir heyecanla önümüzdeki süreçte yoluna devam etme imkanı buldu. Böyle bir noktaya geldikten sonra Kocaelispor’u bir kenara bırakma lüksümüz yok.

GAYRET GÖSTERİLDİ

Bundan sonra inşallah gerçekten disiplinli, düzenli, açık ve şeffaf bir yönetimle Kocaelispor önümüzdeki süreçte  daha güzel başarıları yakalar. Bu noktada Büyükşehir Belediye başkanımızın gösterdiği fedakarlıktan dolayı teşekkür ediyoruz. Ama Bahri Yavuz’a özelikle teşekkür etmemiz lazım. Çözülemez denilen konunun çözüm noktasında büyük gayret gösterdi ve bana göre de başarılı oldu. Bundan sonrası Kocaelispor için yeni bir dönemdir. İnşallah arzu ettiğimiz noktaya gelir” dedi. Işık sözlerine şöyle devam etti; “Bahri Yavuz’un Kocaelispor’u borçlarından kurtarma hamlesi o dönemde olsaydı Kocaeli Birlikspor için girişimimiz olmazdı. Pişman mıyım? Değilim. Sonuçta marka değere sahip çıktı. Kocaelispor Başkanı risk alarak bir hamle yaptı. Kocaelispor’u iyi bir noktada görüyorum. Geleceğe doğru umutluyum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.