Kocaeli pilot  bölge seçildi

Kocaeli pilot  bölge seçildi

AFAD Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu, Kocaeli’nin akıllı şehir projesinde pilot il olarak seçildiğini açıkladı.

Başbakanlık AFAD Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu ve beraberindeki uzmanlar Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü’ndeydi. 

AFAD Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesinin ortaklığında geliştirilen “Afet Zararlarının Azaltılmasında Akıllı Kent Uygulaması: Kocaeli İli” projesini değerlendirmek, proje içeriklilerini ortak bir zeminde ele almak ve kentin yapı stokunu yerinde görmek üzere İlimize gelen AFAD Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu ve beraberindeki mühendisler, Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünü ziyaret ederek hem projeyi hem de İlimize özel genel konuları bir toplantıyla masaya yatırdılar.

 AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ve Şube Müdürleri Cevat Özdemir, Ümit Çiğdem, Selim Biçer, Canan Güçlü ve Adem Süer’in hazır bulunduğu toplantıda Kocaeli’ne özel sorunları ve çözüm önerileri AFAD Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu’ya aktarıldı.

KOCAELİ PİLOT ŞEHİR

Projeyle ilgili bilgi veren AFAD Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu, Kocaeli’nin akıllı şehir projesinde pilot il olarak seçildiğini, Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Ünüversitesinin konuya olan ilgilerini bu proje ile hayata geçirmek istediklerini ifade etti. Kocaeli AFAD İl Müdürlüğümüzün yerel kapasitesinin de proje dahilinde değerlendirileceğini vurgulayan Nurlu, sanayisiyle, şehirleşme süreciyle, taşıdığı afet riskleriyle ülkemizin önemli bir noktasında bulunan Kocaeli’nin bu projeyle zarar azaltma bağlamında önemli bir ayrıcalığa kavuşacağını ve başarılı bir proje süreci yürütüleceğine inandıklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.