Kadına şiddeti önlemek için 367 bin TL hibe

Kadına şiddeti önlemek için 367 bin TL hibe

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA), Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Kocaeli Şubesi’nin başvuru ‘Güvenli bir hayat var’ projesi adı altında sürdürdüğü...

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA), Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Kocaeli Şubesi’nin başvuru ‘Güvenli bir hayat var’ projesi adı altında sürdürdüğü 15 aylık projeye 129.429 Euro hibe verecek. Proje 18 ay boyunca devam edecek. Geçtiğimiz pazar günü Ankara’da protokol imzalayan taraflar dün projeyi basına tanıttı. Projede Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Barosu, Sakarya Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ve S.S. Nilüfer Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi proje ortağı olarak yer alıyor. Şubat başında hayata geçecek olan proje ilk etapta Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerindeki STK’ları kapsıyor.

Toplantıda sözü ilk olarak MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut aldı. Akbulut proje hakkında bilgi vererek, “Projemizin toplam bedeli 143 bin Euro’dur. Projemize aktarılacak olan hibe tutarı ise 129 bin Euro’dur. Önemli bir rakamdır. Projeden öncelikle olarak Kocaeli, Sakarya, Düzce vilayetlerindeki sivil toplum ve kamu kurum kuruluşları faydalanacaktır. Bolu ve Yalova illerimizdeki kurum ve kuruluşlarına da projenin sonuçlarından faydalandırmak üzere kendilerini bilgilendireceğiz. 3 vilayetle sınırlı kalmasının sebebi teklif çağrısı merkezi finans ihale biriminin kısıtladığı içindir. 18 ay boyunca çeşitli bilgilendirme toplantıları yapılacak çalıştay düzenlenecek” dedi.

ÇERÇEVE ÇOK GENİŞ

Ardından söz alan Sosyal Hizmetler Uzmanları Derneği Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Kaygusuz, “Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği olarak başta şiddete maruz kalan kadınlar olmak üzere, ikmal ve istismara uğrayan çocuklar, engelliler, yaşlılar, dezavantajlı grupların haklarının korunması misyonu çerçevesinde ırk, dil, din, ekonomik farklılık gözetmeksizin amaç ve projelerimize devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler