İZGİM’de Braille Alfabesi farkındalık etkinliği

İZGİM’de Braille Alfabesi farkındalık etkinliği

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nde (İZGİM) Muammer Aksoy İlkokulu öğrencilerine Braille Alfabesi Günü’nde farkındalık etkinliği düzenlendi.

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nde (İZGİM) Braille Alfabesi ve görme engelli bireyler konusunda farkındalık yaratmak adına Muammer Aksoy İlkokulu 2. ve 3. Sınıf öğrencileri ile birlikte farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.  Görme Engelliler Dayanışma Derneği (GÖRSEM)’den gelen vatandaşlarımız çocuklarla yaşam akışı içindeki rutinlerini paylaştı.

 

ÇOCUKLAR DENEYEREK ÖĞRENDİLER

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün katkılarıyla İZGİM’de gerçekleştirilen etkinlikte çocuklara, görme engelli bireylerin günlük yaşamda engelsiz bireylere göre ne gibi farklılıklar yaşadıkları, nasıl meslek edindikleri, nasıl okuyup yazdıkları, nasıl yürüyüp, nasıl telefon kullandıkları hakkında bilgiler verildi. Çocuklar merak ettikleri soruları sorma fırsatı bulurken, yapılan etkinliklerle de sorularının cevaplarını deneyimleyerek öğrenme fırsatı buldular. 

 

BRAİLLE ALFABESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Minikler etkinlikte Braille Alfabesiyle yazılan isimlerinin görme engelli bireyler tarafından isimlerinin okunmasından çok mutlu oldular. Muammer Aksoy İlkokulu öğrencileri İZGİM’den mutlu bir şekilde ayrılırken, Görme Engelliler Dayanışma Derneği üyeleri Engin Albayrak, Gürsel Albayrak ve Hüseyin Bertan, çocuklarda farkındalık yaratmak için oluşturulan bu etkinliğin bir parçası oldukları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

 

HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

İZGİM ve İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen etkinliğe gönüllü olarak katılan Görme Engelliler Dayanışma Derneği (GÖRSEM) üyelerine İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet adına hediyeler takdim edildi. İzmit Belediyesi yetkilileri dernek üyelerine katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.