İZAYDAŞ üniversite öğrencilerini ağırladı

İZAYDAŞ üniversite öğrencilerini ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Atık Bertaraf Tesisi İZAYDAŞ, “Akıllı Şehirler- Akıllı Çevre” konu başlığında bilgi transferi gerçekleştirme bağlamında Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği son sınıf öğrencilerini ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Atık Bertaraf Tesisi İZAYDAŞ, “Akıllı Şehirler- Akıllı Çevre” konu başlığında bilgi transferi gerçekleştirme bağlamında Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği son sınıf öğrencilerini ağırladı. KOÜ Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Öğretim Görevlisi Dr. İsmail Gülsoy ile öğrenciler, “Akıllı Şehirler” dersinin uygulamasını İZAYDAŞ Genel Müdürlüğünde yaptı. 

 

SAĞLIKLI ÇEVRE VE TOPLUM

Genel müdür Muhammet Saraç öncelikle teknolojiyi üretecek ve geleceğe sunacak olan genç mühendislerle tanıştı. “Tecrübemizle teknolojiyi birleştirerek, kendini sürekli yenileyen, çevre ve sanayi dostu, müşteri odaklı, sektöre öncülük eden lider atık değerlendirme kuruluşu olmak vizyonuyla, sürdürülebilir çevre ve sağlıklı toplum için, atık değerlendirme ve bertaraf konusunda etkin uygulamalar ve çözümler üreterek, toplumsal çevre bilincini artırmak misyonuyla yola çıkan İZAYDAŞ akıllı şehirlerin önemli bir elementi olarak durmaksızın faaliyet göstermektedir” diyerek İZAYDAŞ’ın vizyonundan bahsetti. 

 

AKILLI İNSAN, AKILLI ÇEVRE

Bu bağlamda İZAYDAŞ yöneticileri ve öğrenciler şirketin yapısını, işleyişini ve şirket hakkındaki çeşitli bilgileri öğrenmek amacıyla “Tanıtım Belgeseli” izlendi. Öne çıkan başlıklar arasında şirketin atık bertarafı konusunda ülkemizin lideri konumunda olması, atıklarının büyük bir başarı oranıyla çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi ve akıllı insan, akıllı çevre yolunda toplumun çevre bilincini artırmaya yönelik faaliyetlerde bulunmak olduğu bilgisi verildi. Genel Müdür Saraç, Akıllı Şehir Kocaeli’nde faaliyetlerini durmaksızın ve yüksek bir çevre bilinciyle gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ardından öğrenci topluluğuna mesleklerinin teknolojiyi üretme noktasında ne kadar önemli bir konumda olduğunu vurgulayarak çeşitli proje örnekleri verdi. Bilime ve teknolojiye katkı sağlayan öğrencilere desteklerinin sonsuz olduğuna değindi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.