İYİ Partili Kılıç seçmenleri hassas olmaya davet etti

İYİ Partili Kılıç seçmenleri hassas olmaya davet etti

İYİ Parti Kocaeli Medya İlişkilerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Yiğit Kılıç, seçmenleri adres değişikliklerini bildirmeleri konusunda hassas olmaya davet etti

İYİ Parti Kocaeli Medya İlişkilerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Yiğit Kılıç, Resmi Gazete’de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu kararına göre 31 Mart 2024’te yapılacak seçimler için seçmenlerin ocak ayında ilan edilecek seçim takvimindeki askı süresinin başlangıcına kadar adres değişikliği yapılabileceğini belirterek adres değişikliği yapacak seçmenlerin bu değişikliği bildirmeleri konusunda hassas olmaya davet etti. Kılıç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

SEÇMENLERİN OY HAKLARININ ELLERİNDEN ALINMAMASI İÇİN BÜYÜK ÇABA GÖSTERİYORUZ
" Türkiye yerel seçim sürecine girmişken, tüm kamuoyunun bildiği gibi İYİ Parti olarak bu tahterevalli siyasetine son verip üçüncü yolu açma gayretindeyiz. Dolayısıyla tek bir oyun dahi önemini bilen bir siyasi parti olarak, seçmenlerin adreslerinden kaynaklı bir sorunun olmaması ve oy haklarının ellerinden alınmaması için büyük bir çaba gösteriyoruz.
Bilindiği gibi Resmi Gazete’de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu kararına göre yerel seçimler 31 Mart 2024’te yapılacak. Kurul kararına göre seçmenler ocak ayında ilan edilecek seçim takvimindeki askı süresinin başlangıcına kadar adres değişikliği yapılabilecek. Seçmenlerin adres beyan formu ile kendilerine ait elektrik, su, doğal gaz, telefon faturaları ya da noter onaylı kira sözleşmesi ile nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor. İYİ Parti olarak tüm seçmenleri yerel seçim sürecinde özellikle adres değişikliği konusunda hassas olmaya davet ediyoruz."

İSA TURHAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.