1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İYİ Parti'de Şanbaz Yıldız kazandı
İYİ Parti'de Şanbaz Yıldız kazandı

İYİ Parti'de Şanbaz Yıldız kazandı

İYİ Parti'nin il kongresinde oyların çoğunluğunu alan mevcut il başkanı Şanbaz Yıldız, seçilmiş il başkanı oldu.

A+A-

22 Mart tarihinde yapılması planlanan İYİ Parti Kocaeli İl Kongresi, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ertelenmişti. Ülkemizde normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte 21 Haziran Pazar günü (bugün) yapılması kararlaştırılan kongre Bekirpaşa Cephanelik Stadyumu’nda gerçekleşti. 
İl Başkanlığı seçiminde, eski İl Başkanı Serdar Kaman’ın yönetimiyle istifa etmesinin ardından Genel Merkez tarafından İYİ Parti Kocaeli Başkanlığı görevine atanan mevcut İl Başkanı Şanbaz Yıldız’la beraber Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş yarıştı. 599 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 520 delege oy kullandı.

İL BAŞKANI ŞANBAZ YILDIZ OLDU
Şanbaz Yıldız kongrede 398 oy alarak oy alarak İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı seçilirken rakibi Nurcan Acaroğlu Göktaş 118 oy aldı. 4 oy ise geçersiz sayıldı. Aynı zamanda kongrede 50 kişilik asil, 50 kişilik de yedek yönetim kurulu üyesi ile 30 asil Üst Kurul üyesi, 15 yedek Üst Kurul üyesi, 9 asil İl Disiplin kurulu üyesi, 5 yedek İl Disiplin kurulu üyesi seçildi.

ŞANBAZ YILDIZ’IN KAZANAN LİSTESİ

Yönetim Kurulu: Abdulkadir Erbağcı ,Abdullah Uçar,Adil Gülez, Ahmet Haşim Şenel , Ali Karaca ,Alper Bircanoğlu , Aysel Gül, Ayşegül Babacan, Baha Yavuz , Banu Aykan , Birsen Çulha, Buğra Yiğit Kılınç , Burak Aytaş, Burak Örçen , Cahide Uslu , Cem Serhat Dayanç , Cenk Aydın , Cenk Erbil , Cihan Bahadır Yaşar, Çağlar Özer , Çetin Kocatürk, Emre Evren ,Ercan Sarıkaya, Fatih Kürşad Demir , Fatma Zehra Korucuoğlu , Fevzi Kurt, Gökçe Nesli Kondu, Güner Çiçekli , Güzin Alparslan Atalı , İbrahim Sarı, Kaan Dilmen, Kürşad Biçer , Mehmet Yıldız, Meltem Güzeller Karakuş , Murat Demirel , Murat Kurt, Mustafa Candemir , Mustafa Emre Mercan , Nusret Acur , Özhan Öztürk, Özlem Zafer Göktaş, Pelin Dönge, Salih Işık , Selman Gürpınar, Serhan Hacıhüseyinoğlu , Şaban Ufuk , Türkan Özcan, Yasemin Met, Yunus Uyar.

DİSİPLİN KURULU

Ahmet Murat Metin, Mustafa Demir , Engin Turanlı, İsmail Kayabay, Mustafa Ağı , Ayşegül Ercan , Yavuz Uzun , Nesrin Öztürk , Cengiz Şimşek

ÜST KURUL DELEGELERİ

Şanbaz Yıldız, Nusret Acur ,Pelin Coştur Filiz, Burak Uluköylü, Hüseyin Gündüz, İsmail Aynacı, Metin Savaş Sulu, Cahit Sürüm, Mehmet Şeref Uzunal , Haluk Tamyüksel , Ayşe Rüzgar, Orhan Kılınçsoy , Hilal Kübra Altınay, Emin Yılmaz, Ercüment Şahin, Salih Recep Şirin, Şaban Ufuk , Güzin Alparslan Atalı , Pelin Dönge, Nihal Kupşi ,Fatih Kürşad Demir ,Sinan Yıldız,Ersin Özyılmaz, Kaan Dilmen, Dicle Akın , Yaşar Kardaş ,Ahmet Murat Metin, Çağlar Özer ,Ahmet Yusuf ,Cenk Erbil.

*Cengiz  Akgün

Bu haber toplam 1990 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.