İttifaksız tek başıma  partimin oyunu arttırdım

İttifaksız tek başıma partimin oyunu arttırdım

CHP Darıca Belediye Başkan adayı Saide Arslan Çalışkan, ‘’Gebze’de aday dahi olmaya çekinen güç odaklarına karşı dimdik ayakta durarak Batı Bölgesinde partisinin oyunu ittifaksız tek başına arttıran tek belediye başkan adayı olarak, bu seçimin galibi olduğumu düşünüyorum’’dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan adayı Saide Arslan Çalışkan seçim sonrası yaptığı açıklamada partisi içinde yaşanan gelişmeleri anlatarak tepki gösterdi.

Saide Arslan Çalışkan özetle şunları ifade etti: ‘’Şunu üzülerek belirtmem lazım ki biz seçim sürecinde sadece iktidar partisine karşı mücadele etmedik: Bıçak gibi bölünmüş parti üyelerinin bir kısmının partiye aidiyet hissetmeyip, partinin iktidarı için değil, yalnızca bir kişinin iktidarı için çalışmak istemesi nedeniyle, onların bu dirençlerini kırmak ve onları motive etmek için mücadele etmek zorunda kaldık. Partideki varlık sebebi parti içi yarışı dizayn edip köşeye çekilmek olan, seçim çalışmalarında hiçbir aktif rol almayanlara karşı da mücadele ettik. Sözde Kocaeli batı yakası vekili olup görevden kaçan, sahada esamesi okunmayan kişilere karşı da mücadele ettik.

BANA OY VERİLMESİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

CHP Darıca üyesi olduğu halde partisi tarafından açıklanan adayı tebrik etmek yerine daha ilk günden AKP belediye başkanının seçimi kazanacağını ilan eden, kamu oyunda tarafımı güçsüz göstermeye çalışan, parti parti, dernek dernek, kapı kapı gezip tarafıma iftira atan , karşıma başka partilerden aday çıkmaya çalışıp başaramayınca etnik kökenini kullanıp tabandan bana oy verilmesini engellemeye çalışarak, bu da yetmeyip özellikle Darıca’da taban birlikteliğine engel olmak için başka bir ilçede hiç iddiası olmadığı halde gidip aday olan, Kocaeli’de yandaş gazeteci arkadaşları üzerinden tarafımı güçsüz gösteren ve iftira atan yazılar kaleme aldıran eski adaya karşı da mücadele ettik. Yine bu şahsa bir dur demeyip, aksine onun hakkında daha önce disiplin cezası verip partiden uzaklaştırma kararına imza attıkları halde, genel merkez savaşını kaybetmenin acısını benden çıkarmak, 31 Mart’ta hezimet yaşanıp 2 Nisan’dan itibaren kurultay hesabı yapan bir kısım vekil ve parti yöneticilerine karşı da mücadele ettik.

ONURLU BİR MÜCADELE YÜRÜTTÜK

Sonuçta ben kendi öz kaynaklarımla ve partinin sadık neferleri; ilçe başkanım, bir kısım ilçe yöneticileri, seçim sürecinde istifa etmiş eski kadın kollarının yerine kurulmuş yeni kadın kolları ve birkaç gençten oluşan gençlik kolları Yönetimi, SKM başkanımız ve yönetimi ve bize gönül ve destek veren parti üyelerim; kontenjan ve bir kısım meclis üyesi adayları ile birlikte hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında onurlu bir mücadele yürüttük.

GÜÇ ODAKLARINA KARŞI DİMDİK AYAKTA DURDUK

İttifak için benden 1 başkan yardımcılığı, 5 meclis üyeliği, 5 akçeli işlerle uğraşan müdürlük isteyen partinin ilçe başkanına taviz vermeden, alnımızın akıyla, %31,20 oy alıp, partimin oyunu artırıp, kendi partimin meclis üyelerini meclise sokup, 2019 dönemdeki gibi partimizden istifa edip gidecek başka partilerin meclis üyelerini kendi parti listemizden meclise sokmayarak, Gebze’de aday dahi olmaya çekinen güç odaklarına karşı dimdik ayakta durarak, Kocaeli’nin Batı Bölgesinde partisinin oyunu İTTİFAKSIZ tek başına arttıran tek belediye başkan adayı olarak, bu seçimin galibi olduğumu düşünüyorum. Belki sayısal anlamda galip değiliz, ancak tüm bunları dikkate aldığımızda, bu mücadelede mağlup olduğu zannedilenin galip olduğu ortadadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.