‘İşçilerin maaşları derhal ödenmeli’

‘İşçilerin maaşları derhal ödenmeli’

  Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mehmet Saraç yazılı bir basın açıklaması yaptı. Çayırova kamuoyunu...

 

 

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mehmet Saraç yazılı bir basın açıklaması yaptı. Çayırova kamuoyunu uzun süredir rahatsız eden Çayırova Belediyesi taşeron çalışanlarının maaşlarının geciktirilmesi hususunda yapılan açıklama yapan Mehmet Saraç, “Saadet Partisi olarak Çayırova halkının sıkıntılarıyla yakından ilgilenmek siyasi bir gereklilik değil, insani bir sorumluluktur” diye belirtti.

 

 

‘GEREKSİZ HARCAMAYA PARA BULUYORLAR’

Saraç açıklamasına şöyle devam etti; “Çayırova Belediyesi'nin hizmetlerini yürütmek ve çalışanlarının maaşlarını ödeme hususundaki aczi yetini görünce durumun vahametini de bu şekilde görmüş oluyoruz. Bu tür kötü yönetim tarzının sonuçları da tabii olarak böyle olacaktır. Çünkü Çayırova Belediyesini vasıflı yöneticiler yerine ‘oturan gölgelerin’ idare ettiğini daha önce ifade etmiştik. Bu defa da işçisinin maaşını bile ödeyemeyen ve reklam panolarına "Yiğit İşte Gerek" diye slogan yazdıran yöneticilerin "yiğit" liklerinin ne olduğunu tüm Çayırova görmektedir. Belediye yöneticilerinin kendi saltanatları için tahsis ettikleri lüks makam araçlarına, karidesli, kalamarlı ve daha birçok lüks menülü yemeklere ve festival adı altında yapmaya çalıştıkları gereksiz organizasyonlar ile şarkıcı ve türkücülere ödemek için yüzbinlerce lira parayı bulurken; alın teri ile ilçemize hizmet veren işçi kardeşlerimize maaşlarını ödemek için para bulamamaları oldukça düşündürücüdür” dedi.

 

 

‘İŞÇİLERİN MAAŞLARINI DERHAL ÖDEYİN’

Konunun hassasiyeti sebebiyle kamu kaynaklarının doğru kullanılması ve mağdur edilen belediyemiz taşeron çalışanlarının maaşlarının bir an evvel verilmesi insani bir mesele haline gelmiştir. Konu önemlidir, çünkü maaşlarını alamayan işçi kardeşlerimizin öğle yemeklerini bile yiyecek para bulamadıklarına üzülerek şahit olmaktayız. Yaşanabilir bir Çayırova,  sürdürülebilir düzenli hizmetler ve yatırımların gerçekleşebilmesi çalışan personelin emeğinin karşılığını zamanında alabilmesine bağlıdır. Çayırova Belediyesini yönetenleri uyarıyoruz; " Kendinize, eş dost ve yandaşlarınıza ayırdığınız ödeneklerden biraz olsun feragat edin ve işçi kardeşlerimizin maaşlarını derhal ödeyin" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.