İMO Gebze Kadınlar Gününü Kutladı

İMO Gebze Kadınlar Gününü Kutladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle kadın üyeleri ve aileleriyle kahvaltılı programda bir araya geldi.

Darıca Antik Restaurant’ta önceki gün düzenlenen programa TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Kadı ve yürütme kurulu üyeleri ile çok sayıda kadın mühendis ve aileler katıldı. Gerçekleşen programda bir konuşma yapan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Üyesi Nuran Gökdemir, “Bugün, tarih boyunca hak ve özgürlükleri için mücadele vermiş ve vermeye devam eden emekçi kadınların, yani bizlerin günüdür.

 

“MÜCADELENİN SİMGESİ”

8 Mart; Dünya kadınlarının taleplerini birlikte daha gür haykırdıkları, kendilerini toplumda eşit bir birey olarak yok sayan çağdışı zihniyetlere karşı çıktığı, kadını sömüren, aşağılayan, yok eden sisteme karşı omuz omuza mücadele verdiği bir gündür. Ancak yıllardır emekçi kadınlar günümüzü kutluyor olmamıza rağmen, kadınların haklarında ve taleplerinde hala çok bir şey değişmemiştir. Bizler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün, kadınların, eşitlik, bağımsızlık ve cinsel ayrımcılığın sona erdirilmesi, kadınlara uygulanan her türlü şiddetin önlenmesi, saygın yaşam ve insan onuruna yaraşır çalışma koşullarının sağlanması yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olduğuna inanıyoruz.

 

“KADIN ‘HAKLARIYLA' KADINDIR”

Biz Kadınlar olarak; ekonomik ve sosyal hayatta varız, iş yaşamında varız. Unutulmaması gerekir ki; kadın ‘haklarıyla' kadındır. Hakları hiçe sayılan kadınların bulunduğu bir toplum yozlaşmaya mahkumdur. Oysa ki, bizler Dünyada kadının yeterince değer görmediği bir dönemde Kadını baş tacı yapan bir milletin torunlarıyız. Birçok Avrupa ülkesinden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan, çok eşliliği kaldıran, eşit eğitim hakkı getiren, kadınların iş hayatına katılmasını sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

 

“KADINLARIMIZ GURURUMUZ”

Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bizim toplumumuz için ilim ve fen lazım ise, bunları aynı derecede hem erkek hem de kadınlarımızın iktisap etmesi lazımdır.’ demiştir. Güçlü bir toplumda yaşamak istiyorsak; kadını ve erkeği ile birlikte el ele omuz omuza ilerlememiz gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyorum. Tüm meslektaşlarımın ve emekçi kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyor, Katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Kadı da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kadınlarımız gururumuz, iyi ki varlar.

 

“KARANFİL TAKDİM ETTİK”

İMO Gebze’nin arı gibi çalışkan, kelebek gibi hünerli kadın üyeleri ile oldukça kalabalık ve bir o kadar keyifli kahvaltı organizasyonunda buluştuk. Yüreği, yüzleri gibi güzel kızlarımızın organize ettiği kahvaltıda hem üyelerimizin kadınlar gününü kutladık, hem de bol bol sohbet ettik. Bu arada bizlere bu güzel ortamı hazırlayan Antik Restoran’ın kadın çalışanlarının da kadınlar gününü kutlayıp karanfil takdim ettik. Dedim ya biz İMO Gebze’yiz, temas edilmemiş tek yürek dahi bırakmayız. Kadınlarımız gücümüz, hep var hep özgür olsunlar” dedi.

 

manset-2-183.jpg

 

manset-3-099.jpg

 

manset-4-031.jpg

 

manset-5-006.jpg

Haber: Barış AYAR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler